Rakousko ruší zákaz hidžábů na školách

Rakousko ruší zákaz hidžábů na školách

To jim ten zákon příliš dlouho nevydržel. Připomínám, že zákaz muslimského zahalování na školách byl uzákoněn ještě za vlády Kurzových Lidovců se Svobodnými. Po uměle vyvolaném skandálu došlo k pádu vlády, která byla trnem v patě Bruselu a poté k sestavení nové vlády v koalici se Zelenými.

Zelení jsou stejně, jako jinde, také v Rakousku proislámskou stranou. Ostatně, ministryně spravedlnosti pochází z Bosny a jak se zjistilo, měla dlouhodobě velmi nadstandardní vztahy s jistým islámským spolkem v Grazu. Pak není nic podivného, že například zákon, který nyní zakazoval hidžáby na školách, ústavní soud zrušil. Ostatně, zde bych mohla připomenout také téměř rok starý rozsudek našeho soudu, který hidžáby na školách povolil, což mu posléze posvětilo i naše ministerstvo školství. Rakousko se tak tedy jen přizpůsobuje většině islamizované Evropy.

Rakouský ústavní soud v pátek zrušil zákon přijatý loni, zakazující nošení šátku na základních školách, podle kterého je opatření protiústavní a diskriminační.

V prohlášení vysvětlujícím rozhodnutí soud uvedl, že zákon “porušuje zásadu rovnosti, pokud jde o svobodu náboženského vyznání, přesvědčení a svědomí”.

Zákon dosud zakazoval dívkám mladším 10 let nosit šátek, přičemž rodiče dvou dívek ho napadli.

Opatření bylo schváleno v květnu 2019 za bývalé koalice Lidové strany (ÖVP) a Strany svobody (FPÖ), jen několik dní předtím, než se vláda zhroutila kvůli skandálu.

Obě strany učinily z protiimigrační rétoriky a varování před “paralelními společnostmi” významnou část svých politických poselství a jejich mluvčí v té době dali jasně najevo, že zákon se zaměřuje také na muslimské zahalování.

Ustanovení právních předpisů se však snažilo vyhnout obvinění z diskriminace tím, že zakázalo “jakékoli nábožensky ovlivněné oblečení spojené s pokrývkou hlavy”.

Soud však řekl, že zákon lze chápat pouze jako cílení na islámské pokrývky hlavy a označil jej za diskriminační.

Současný ministr školství za ÖVP Heinz Vasman řekl, že ministerstvo “vezme rozhodnutí na vědomí a zváží jeho argumenty”.

“Je mi líto, že dívky nebudou mít možnost projít vzdělávacím systémem bez nátlaku,” dodal.

Ve svém prohlášení soud uvedl: “zákaz … by mohl vést k diskriminaci, protože hrozí, že muslimky budou obtížně získávat vzdělání a budou sociálně vyloučeny.”

IGGOe, orgán oficiálně uznaný jako zástupce muslimské komunity v zemi, rozhodnutí uvítal a řekl, že soud ukončil “populistickou politiku zákazu”.

Jak vidíte na příkladu Rakouska, tak jakýkoli zákon, který jde sebeméně proti islamizaci, je nakonec zrušen. Nejde zde nejspíš už pouze o ústupky muslimům, jako je tomu třeba v případě našeho ministerstva školství, které považuje hidžáb ve škole za normální, ale i za vliv muslimů, kteří působí přímo ve vládě. Infiltrace muslimů do politiky je totiž jednou z hlavních forem současného džihádu. V islamizovaných zemích Evropy najdete muslimy od komunálů přes regionální vlády až po národní parlamenty.

Mimochodem, kauza “hidžáby na školách” je jen další příklad toho, jak dalece byly Kurzovy proklamace o potlačení politického islámu v zemi falešné. Ostatně. ani při raziích v mešitách a islámských spolcích nezatkli jediného muslima, neboť všichni moc dobře věděli, kdy a kde se razie chystají. A na závěr připomínám, že právě Kurz vstoupil v prakticky tutéž dobu jako Babiš do Albrightovou a Bakalou řízeného Aspen institutu. Právě ten je ve středoevropském regionu jakousi hlavní líhní slouhů Deep state.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.