Pašeráci vetřelců jsou místo Rumunů stále častěji Němci

Pašeráci vetřelců jsou místo Rumunů stále častěji Němci

Zde je samozřejmě myšlena pozemní doprava, tedy zpravidla pašování v dodávkách nebo kamionech. Němci, kteří už dávno dominují v řadách pašeráckých neziskovek, brázdících na lodích Středozemní nebo Egejské moře, nyní začínají dominovat také mezi silničními pašeráky. Otázka ovšem je, o jaké „Němce“ se jedná. Já to tipuji na Němce jménem Mohamed, Abdulah, Omar, Ali nebo Rašid.

Jen ve čtvrtek musela maďarská policie zasáhnout při 307 pokusech o překročení hranic v jihovýchodním okrese Csongrád. Vzhledem k tomu, že v posledních několika měsících bylo chyceno velké množství rumunských řidičů, pašeráci džihádistů nyní najímají řidiče z jiných zemí, většinou z Německa.

Mezi sedmi pašeráky vetřelců, zadrženými v posledních dnech maďarskou policií, nestíhali žádné podezřelé, kteří mají rumunské občanství, ale byli obviněni bulharští, maďarští, srbští a tři němečtí muži.

V prvních třech prosincových dnech se pašeráci pokusili převezt 72 nelegálních vetřelců z Maďarska do Rakouska. Po následných neúspěších rumunských řidičů a konfiskaci dodávek registrovaných v Rumunsku, gangy organizovaného zločinu působící v Srbsku, začaly využívat nové pašeráky alternativních národností.

Ve snaze nahradit rumunské řidiče hledali vůdci gangů nové dodavatele pro přepravu skupin invazistů, překračujících hranice do Rakouska a Německa. Zločinci předpokládali, že maďarská policie bude kontrolovat pouze uzavřené dodávky s rumunskými poznávacími značkami, které jsou vhodné pro použití jako „autobusy pro nelegální vetřelce“, a automobily s německou a maďarskou registrací by mohly snadno projet kontrolními body.

První prosincový den byl v bezprostřední blízkosti jižního hraničního úseku zadržen Němec, který se snažil propašovat do Německa Etiopany. 2. prosince 29letý Němec převezl do Nagycenku sedm íránských mužů. Druhý den policie zastavila 34letého Němce v centru Szegedu (poblíž srbských hranic); měl v dodávce 12 syrských vetřelců.

Všechny tyto osoby byly vyhoštěny ze země policií, pašeráci lidí byli zadrženi, proti nim bylo zahájeno trestní řízení a jejich auta byla zabavena. Zajímavé je, že ozbrojený pašerák, který spáchal sebevraždu ručním granátem ve Vítjédu na konci října, byl také německým státním příslušníkem.

Mezitím ředitelství pohraniční zásahové policie objevilo další tunel, vykopaný během noci v úseku hranice poblíž osady Kunbaja brzy ráno 3.12. Zdálo se, že tunel už byl použit.

Podle informací kriminální policie pašeráci používají tyto tunely vykopané v hrázi řeky Tisza, kde z důvodů protipovodňové ochrany není plot. Pak jsou vetřelci dále přepravováni dodávkou. 40 invazistů bylo zadržených na okraji Mélykútu ráno 3.12.

Jak je vidět, tak invaze je v plném proudu a to nejen z Afriky do Itálie či na Kanárské ostrovy, ale také balkánskou trasou. V součtu je tak možná celkový počet invazistů vyšší, než v roce 2015. Ostatně, také u nás se takřka denně zcela náhodně několik vetřelců zadrží…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout