Německo: Maročan upálil svého spícího tříletého syna

Německo: Maročan upálil svého spícího tříletého syna

Další čin, který lze velmi pravděpodobně zařadit do kolonky „vražda ze cti“. Očividně zde mělo jít o pomstu matce dítěte.

Marocký vetřelec (34 let), který v květnu nejprve přiškrtil a pak upálil svého syna (3 roky), byl odsouzen k doživotnímu vězení u okresního soudu v Siegenu.

Předsedající soudkyně Elfriede Dreisbachová v pátek 18. prosince uvedla, že jde o zákeřnou vraždu. Soud však nebyl schopen stanovit míru utrpení. Motiv zůstal nejasný. Muž se přiznal, že dítě v květnu uškrtil ve spánku v Lennestadtu v oblasti Sauerlandu, položil ho na matraci a pak ji zapálil. Soud zdůraznil, že otec si myslel, že chlapec je již mrtvý, když zapálil matraci. Chlapec však byl jen přidušený.

Čtyřiatřicetiletý muž, který žil odděleně od chlapcovy matky, také čin údajně neplánoval. Jeho syn byl v době činu u otce na návštěvě. V dřívějším procesu už nebyl schopen odpovědět na otázku o důvodech svého trestného činu. Vyšetřovatelé našli v jeho bytě dopis na rozloučenou. V něm muž napsal, že chce zemřít vedle svého syna.

Obžaloba u soudu předpokládala, že tříleté dítě ještě žilo, když muž zapálil matraci.

Verdikt je pravomocný. Odvolání bylo zamítnuto.

Motiv je v tomto případě celkem jasný. V islámském světě nikdy nepřipadnou děti matce, zásadně zůstávají u otce. Marocký invazista tedy zřejmě cítil to, že bylo dítě přiděleno matce, jako akt ponížení. V případě vražd ze cti nejsou vraždy vlastních dětí – často jako pomsta ženě – nijak neobvyklé.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “Německo: Maročan upálil svého spícího tříletého syna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *