Německá neziskovka kupuje další loď na pašování vetřelců

Před časem vyšlo najevo, že podvratná německá neziskovka Sea Watch koupila zatím největší loď, jakou kdy neziskovky k pašování vetřelců používaly. Ta má do vod Středozemního moře a především k libyjským břehům vyplout brzy zjara. Nicméně ani to, plus stávající lodě různých neziskovek, očividně nestačí. Zřejmě je plánovaný přísun invazistů do Evropy mnohem větší, než dosud. S tím koresponduje i fakt, že se německá vláda rozhodla věnovat těmto podvratným neziskovkám miliardy eur a zaměstnat dalších milion(!) lidí v neziskovém sektoru. Možná vás ani neudiví, že koupi nové lodě, která by měla dopravovat muslimské vetřelce do Evropy, zajistila německá evangelická církev…

Neziskovka „United4Rescue“, která byla iniciována evangelickou církví v Německu (EKD), zahájila přípravu další lodi pro pomoc invazistům. S podporou neziskovky koupilo regensburské sdružení Sea-Eye bývalou zásobovací loď, která má být nyní přeměněna na loď pašeráckou, která by měla operovat ve Středozemním moři.

„Cílem je dokončit loď nejpozději do začátku února a převézt ji do Středozemního moře“, řekl předseda Sea-Eye Gordon Isler. “ V březnu nebo dubnu by tato loď Sea-Eye 4 mohla zahájit svoji první misi.“ Nákup lodi, přestavba a převod budou stát kolem půl milionu eur, vše má být financováno z darů.

Na rozdíl od lodi Alan Kurdi, která je také provozována společností Sea-Eye a je registrována jako loď v Hamburku, má být domovským přístavem Sea-Eye 4 Regensburg. „Hanzovní město dalo jasně najevo, že otázka lidské záchrany pro něj moc neznamená“, kritizoval Isler. „Není toho moc kromě teplých slov,“ uvedl. Tím zřejmě narážel na to, že město odmítlo přijmout vetřelce z vyhořelého řeckého tábora Moria.

Také pro „United4Rescue“ je Sea-Eye 4 druhá loď, kterou tato církevní neziskovka financuje. Sea-Watch 4 v současné době zadržují italské orgány spolu s dalšími pašeráckými loděmi. Odstupující prezident EKD Heinrich Bedford-Strohm příslušné italské orgány opakovaně žádal, aby loď propustily. Podle vyjádření neziskovek se v současné době používá pouze španělská Open arms.

Ne všichni církevní představitelé toto pašování podporují. Norimberský pastor Matthias Dreher napsal v dopise čtenáři, že křesťané mají povinnost zachraňovat ostatní pouze v případě, že jsou přímo na místě nehody. Na druhé straně je to politika, která je zodpovědná za řešení strukturálních problémů. Norimberská církevní rada za toto vyjádření odvolala Drehera z jeho funkce. To samozřejmě jasně ukazuje, že je-li nějaký církevní představitel v Německu odpůrcem muslimské invaze či kritizuje lovení vetřelců u Libyjských břehů, je ze své funkce promptně sesazen.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout