Muslimové požadují speciální halal vakcínu na COVID-19

Muslimové požadují speciální halal vakcínu na COVID-19

Jak nejspíš víte, tak halal nemusí být pouze jídlo, ale prakticky cokoli co muslimové denně používají a co má v sobě nějakou bio složku, tedy může jít třeba i o kosmetiku nebo léčiva, tudíž také o vakcíny. Nedávno se už začaly objevovat informace, že mnozí muslimové vakcínu odmítají, ovšem ne z důvodů, z nichž ji odmítá většina z nás. Tedy proto, že jde o cosi neozkoušeného a pochybného s nepředvídatelnými účinky.

Muslimům ovšem vadí něco úplně jiného: vakcíny, které se mají brzy začít distribuovat, nejsou halal. Pokud budou halal, tak se samozřejmě rádi postaví do fronty a nechají si tento pochybný koktejl vpravit do těla.

Někteří muslimové mají pocit, že je jejich právem požadovat halal vakcíny. Otázky týkající se halal u nově vyvinutých Covid-19 vakcín vznikly po oznámení, že tyto vakcíny budou k dispozici v prvním čtvrtletí příštího roku. Mufti Abdul Rahman Osman řekl, že vakcíny musí být halal, což je důležité pro zajištění klidu mezi muslimy.

Generální ředitel Halal Development Corporation (HDC) Hairol Ariffein Sahari, řekl, že standardy pro certifikaci halal vakcín, včetně Covid-19, budou k dispozici na začátku příštího roku. Ohlásil, že HDC úzce spolupracuje s malajským islámským vývojovým oddělením na rozvoji standardů, přičemž se jedná již s několika společnostmi o výrobě těchto vakcín.

Malajská halal vakcína není nový projekt. Už roku 2014 tehdejší ministr mezinárodního obchodu a průmyslu Datuk Seri Mustapa Mohamed oznámil, že do roku 2017 bude Malajsie hlavním výrobcem halal vakcín proti meningitidě, hepatitidě a meningokokovým onemocněním. V prosinci 2017 se společnost Pharmaniaga, malajská farmaceutická společnost se sídlem v Malajsii, zapojila do spolupráce s výrobcem vakcíny se sídlem v Dillí, aby začala vyrábět halal vakcíny do roku 2022.

Halal vakcína byla popsána jako vakcína, která neobsahuje žádnou část nebo produkt zvířete, které buď není halal nebo nebylo poraženo požadovaným postupem.

Proto bylo navrženo, že halal vakcína bude obsahovat rostlinná média, stejně jako rostlinné enzymy. Po celé výrobní lince však musí být výrobní zařízení, obaly, skladovací a přepravní mechanismy používány výhradně pro halal biologické produkty. Kromě toho musí výrobci řádně dodržovat dostatečná opatření k zabránění kontaminaci očkovací látky v jednotlivých fázích výroby.

Vakcíny, stejně jako jakýkoli jiný lék, jsou přípustné podle islámu, jen pokud neobsahují žádné zakázané prvky uvedené v Koránu nebo jiné špinavé (najasah) složky.

Podle všeho je tedy jasné, že muslimové dostanou jinou vakcínu a to i co do složení, což se ostatně dalo čekat. Stále více se proslýchá, že má být vakcína na COVID-19 takzvaně „nepovinně povinná“, tedy oficiálně bude nepovinná, nicméně kdo se nedá očkovat, bude vyloučen například z možnosti cestovat či se účastnit různých hromadných akcí. O covid pasech se také hvoří stále častěji.

Nechat se naočkovat neotestovanou vakcínou a to ještě proti viru, který vydatně mutuje, může jedině blázen nebo hodně vyděšený člověk, jehož již patřičně „zpracovala“ propaganda. Nicméně jak je vidět, tak muslimové mají mít opět cosi extra. Nepůjde nakonec ani ne tak o to, aby byla vakcína halal, ale aby prostě byla svým složením jiná (a bezpečnější), než ta, která je určená pro „podřadné káfiry“, proti nimž nyní celý „velký reset“ míří především?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.