Kdo byl Bernd W. z Trevíru?

Kdo byl Bernd W. z Trevíru?

Mám samozřejmě na mysli vraha, který vjel v plné rychlosti autem do davu lidí. Zprvu se zdálo, že jde jistě o útok podobný vánočnímu útoku v Berlíně, kdy byl ke stejnému účelu využit kamion. Jak ovšem postupně vyplouvají na povrch další informace, je jasné, že byl pachatel Němec. Tedy podle všeho měl i německé rodiče, jimž se narodil právě v Trevíru.

O motivu činu dnes můžeme jen spekulovat. 51letý Bern W, útočil s 1,4 promile alkoholu v krvi. Z dalších informací je patrné, že původním povoláním elektrikář byl v tomto roce bez práce. Nikde se neuvádí, zda byl bez práce díky svému alkoholismu – potažmo nespolehlivosti, či zda o práci přišel vlivem propouštění ve firmách, které nepřežily covidrestrikce či přežily, ale z důvodu úspor musely snižovat stavy.

Five killed in Trier after drunk driver rams car into pedestrians
Zničený kočárek, který byl autem odhozen, o život přišla devítiměsíční holčička i její otec.

Každopádně už před časem prodal rodný dům, který mu zůstal po rodičích a žil v autě. Zajímavost, na kterou upozorňuje v diskuzích poměrně hodně Němců a jíž si cizinec tak hned nepovšimne je, že poznávací značka auta údajně není německá (viz titulek). Také se uvádí informace, že auto nebylo registrováno na Bernda W., nicméně byl jeho vlastníkem a nějakou dobu v něm i přespával. Tedy pravděpodobně za něj jen někomu zaplatil, ale už na sebe auto nepřevedl (možná proto, že byl v exekucích a auto by mu tak zabavili).

Trier: Fünf Tote nach Amokfahrt – Täter Bernd W. wohnte in seinem Auto ***  BILDplus Inhalt *** - News Inland - Bild.de
Ošetřování zraněných záhy po útoku

Další informací, kterou uvádí hned několik zdrojů je, že velmi mnoho času trávil v místní kebabárně, kde byl takřka denně. Údajně se dost přátelil i s tamní tureckou komunitou, nicméně nikde není zmínka o tom, že by třeba konvertoval. To už by bylo skutečně jen v oblasti spekulací.

Amokfahrer von Trier: Bernd W. - Einzelgänger mit Alkoholproblem - Timepost  Schweiz
pár hodin po útoku…

Zajímavé ovšem je, že některé zdroje uvádí, že byl Bernd W. psychicky nemocný, takže soud by měl dnes rozhodnout, zda bude umístěn do vazby nebo na psychiatrii. Podivné je i to, že zatím neznáme jeho podobu, neboť jindy, v případě, kdy útočí původní Evropan, známe jeho podobu i podrobný životopis poměrně záhy po incidentu.

Trier: Baby among five dead as car hits pedestrians in German city | Daily  Mail Online
auto útočníka

V současné době je celkem pět obětí útoku – devítiměsíční holčička, tři ženy – 25, 52 a 73 let a také 45letý otec dítěte. Všichni pocházejí z Trevíru. Matka dítěte přežila a podle úřadů je v nemocnici stejně jako její malý, 1,5letý syn. Ze čtyřčlenné rodiny – matka, otec, syn a dcera -tak zůstala naživu jen matka se synem. V nemocnicích jsou však stále zranění (v tento moment údajně 14), takže počet nemusí být konečný.

Motorist Trier purposefully drives people dead, including baby - 🗞️ CCeit  News
místo záhy po útoku

Na závěr upozorňuji, že informace jsem získávala z několika různých – většinou německých – médií, ale také z různých diskuzí, kde se dá často dozvědět i víc, než z oficiálních zdrojů. V odkazu v článku tak uvádím jen dva hlavní zdroje informací.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.