Katar povolil duhové vlajky na MS ve fotbale 2022, homosexualita zůstává trestná

Katar povolil duhové vlajky na MS ve fotbale 2022, homosexualita zůstává trestná

Co je současnou ideologií prosazováno víc; LGBT propaganda nebo islamizace? Obojí je nyní všemi lidskoprávními organizacemi, ale také organizacemi jako je OSN nebo EU nadmíru protěžováno. Jenže vzájemně je islám a LGBT zcela nekompatibilní a je jasné, že jednou převládne jen jedna z těchto ideologií. Která, je celkem jasné.

Islámské země, které navazují poměrně čilou spolupráci se západem, ale také země, jejichž finance jdou do značné míry na islamizaci Západu (financování mešit) se občas odhodlají k nějakým zdánlivým “ústupkům”, byť někdy jen dočasným. Tak například v Saúdské Arábii povolili ženám řídit auto (ale podmínky jsou takové, že zdaleka ne každá žena je splní), mohou chodit na fotbal (ale do jiné, čistě ženské sekce a musí mít burku) a mohou být voleny na komunále, což je ovšem opět spíš jen “na papíře”.

Další zemí, která spolu s SA patří k hlavním sponzorům mešit a islámských spolků v Evropě, USA a Kanadě, je Katar. Proto se snaží i tato země, vyznávající jinak právo šaría, občas západním zemím ustoupit.

Velké pobouření přišlo od LGBT + fotbalových fanoušků v roce 2010, kdy bylo oznámeno, že Katar bude hostit mistrovství světa v roce 2022, a to navzdory velmi drsným zákonům v této zemi. Homosexualita je v arabské zemi nezákonná, přičemž homosexuální sex se trestá u nemuslimů až třemi lety vězení nebo trestem smrti pro muslimy, pro něž platí tresty podle práva šaría.

Nyní katarský tým vedoucích pracovníků světového poháru ujistil Fifa, že LGBT+ transparenty nebudou odstraněny – včetně vlajek Pride.

“Pokud jde o duhové vlajky na stadionech, FIFA mají své vlastní pokyny, mají svá pravidla a předpisy,”, řekl organizátor Světového poháru 2022 Nasser Al-Khater.

“Ať jsou vlajky jakékoliv, budeme je respektovat.”

“Jsme otevření a přívětiví – pohostinní. Chápeme rozdíl v lidských kulturách. Chápeme rozdíl v přesvědčení lidí, a tak si myslím, že všichni budou vítáni a všichni se budou chovat s respektem.”

Chris Paouros, člen poradního výboru pro začlenění Anglické fotbalové asociace, řekl Associated Press, že povolení pride vlajek na mistrovství světa 2022 se rovná “zakrývání oken”, když LGBT + v Kataru stále čelí zákonnému pronásledování.

Al-Khater trval na tom, že LGBT + fanoušci budou v Kataru na mistrovství světa v bezpečí – ale řekl, že by se měli zdržet jakýchkoli veřejných projevů náklonnosti.

“Bezpečnost každého fanouška je pro nás nesmírně důležitá,” řekl Khater.

“Probíhá školení bezpečnostního personálu, aby se naučili, jaké jsou zde kulturní rozdíly. Veřejné projevy náklonnosti jsou odsuzovány, to není součástí naší kultury, to musí respektovat a dodržovat všichni.”

Když byl Katar v roce 2010 vyhlášen hostitelem mistrovství světa 2022, bývalý prezident FIFA Sepp Blatter řekl, že homosexuální fanoušci by se měli “zdržet” sexu v ostře homofobní zemi.

Když byl dotázán na obavy ohledně zacházení s homosexuálními fanoušky na akci, zasmál se a řekl: “Řekl bych, že by se měli zdržet jakýchkoli sexuálních aktivit.”

Zdá se, že mimo aktivistického poklekávání BLM bude další součástí všech mezinárodních zápasů – a to dokonce i těch, které se konají v muslimských zemích – zároveň vlajky LGBT. Tak nějak nechápu, co má dělat na fotbale vlajka LGBT? Copak je tam nějaký čistě LGBT tým? Nenosí se snad na fotbalové zápasy vlajky soupeřících mužstev? Tedy v případě MS zemí, které právě hrají daný zápas?

Duhové vlajky a poklekávání ve jménu rasistické organizace BLM jasně ukazují, že vrcholový sport již dávno není o sportu, ale o politickém aktivismu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Katar povolil duhové vlajky na MS ve fotbale 2022, homosexualita zůstává trestná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.