Francie: Mladý muslim slavil Vánoce, jeho souvěrci ho za to zbili

Francie: Mladý muslim slavil Vánoce, jeho souvěrci ho za to zbili

Tento případ je další ukázkou v řadě, která dotvrzuje, že se skutečně pomalu, ale jistě blíží doba, kdy zejména v některých evropských zemích budou slavit Vánoce tajně. Letos zmizely vánoční trhy, mnohde byla jen skromná nebo dokonce žádná výzdoba a – jak můžete vidět i z předchozího článku – začíná vadit i samotné přání k Vánocům.

Mladý muslim byl zbit ve Francii za to, že slavil Vánoce se svou rodinou a zveřejnil svoje fotografie na internetu. Dvacetiletý Nabil z východofrancouzského města Belfort byl nejprve urážen a bylo mu vyhrožováno jeho známým prostřednictvím online sítě Snapchat.

Spolužák mu napsal, že byl „šokován“, že Nabil oslavil Vánoce, když je muslim. Nabil předtím zveřejnil na sociálních sítích fotografie rodinné večeře, kde byl se svojí matkou a nevlastním otcem. Nabilovi rodiče jsou policisté, což je další důvod, proč byl online napaden. Kvůli fotkám mu vyhrožovali spolužáci a spoluhráč z fotbalu: „Ukážu ti, co je to skutečný Arab.“

Když se pak chtěl setkat se známým, který mu vyhrožoval, aby o tom diskutoval, byl přepaden a fyzicky napaden celkem pěti muži. Než opustili zraněného Nabila, řekli mu, aby očekával to nejhorší, pokud o incidentu někomu řekne nebo půjde na policii. Když se později vrátil dvacetiletý mladík s krvácející tváří, pokrytou modřinami domů, incident nahlásil na policii.

Díky textové zprávě byl útočník rychle identifikován a zatčen. Během výslechu stále vyjadřoval šok z toho, že Nabil zveřejnil fotografie vánoční večeře na internetu a řekl: „Není to muslimský způsob, jak oslavit Vánoce.“

Regionální prezident Grand Est, Jean Rottner, byl incidentem zděšen. Na Twitteru hovořil o „nepřijatelné agresi“, která byla způsobena „rasismem a nenávistí vůči policii“. Mladý muž byl také napaden na internetu, protože jeho rodiče jsou policisté. Nabilova matka později řekla, že její syn musel „zaplatit za svůj původ“, ale také za to, že je synem dvou policistů.

Tento případ je jasným důkazem nemožnosti integrace muslimů. Pokud někde existuje skutečně integrovaný muslim (ten zpravidla nenavštěvuje mešitu), je považován za odpadlíka, tedy v hierarchii je ještě níž, než káfir. Příkladem je právě i fakt, že dochází nejen k útokům na muslimy slavící Vánoce, ale také na ty, kteří jen někomu popřejí „Veselé Vánoce“.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.