Francie: “Allahu akbar! Smrt policistům!”, křičel muslim, vyzbrojený noži

Francie: “Allahu akbar! Smrt policistům!”, křičel muslim, vyzbrojený noži

Před pár dny došlo k dalšímu multikulturnímu obohacení ve Francii. Tentokrát nechybělo ani ono obligátní “Allahu akbar!”. A nože jsou snad už takovým běžným doplňkem každého správného multikulturního obohacovače. Tento navíc prošel deradikalizačním programem, jako mnoho dalších z těch, jenž útočili. Tak už to skoro vypadá, jako kdyby byly deradikalizační kurzy spíš výcvikovými kurzy džihádistů…Nutno dodat, že tentokrát to dál, než k planým výkřikům a jen lehčímu zranění naštěstí nedošlo..

Mladý muž, který dříve prošel deradikalizačním programem, byl zatčen poté, co napadl policisty, přičemž byl vyzbrojen dvěma noži . K útoku došlo v departementu Vaucluse, džihádista údajně křičel “Allahu akbar”.

Obrázek
bratr útočníka, který bojoval v Sýrii

Útočník, 20letý Youssouf H., vstoupil do zahrady v obci Bollène ve středu krátce po 9. hodině ráno, přičemž se pokusil rozbít dveře domu květináčem.

Místní zalarmovali policii a když přijeli dva policisté, muž, vyzbrojený dvěma noži, křičel: “Smrt policistům! Allahu Akbar!” a policisty napadl.

Oba policisté byli chráněni neprůstřelnými vestami, jeden z policistů tak utrpěl jen lehká zranění. Policii se podařilo útočníka zkrotit taserem a vzít ho do vazby.

20letý muslim byl předán orgánům v Avignonu. O incidentu bylo informováno Národní protiteroristické státní zastupitelství, ale vyšetřování se zatím neuskutečnilo.

Podle experta na terorismus Jeana-Charlese Brisarda, předsedy Centra pro analýzu terorismu, byl dvacetiletý muž součástí deradikalizačního programu a jeho bratr byl známý džihádista, který se v roce 2017 vrátil ze Sýrie a byl odsouzen k sedmi letům vězení.

Tento incident není letos prvním, kdy ve Francii někdo viděl muže křičího “Allahu Akbar”. V lednu důstojníci v Metzu zastřelili muže, který bodal lidi nožem a během útoku křičel “Allahu Akbar”.

O několik dní dříve policie v Paříži zastřelila jiného muže, křičího stejnou frázi, zatímco bodl několik lidí, jeden člověk byl zabit.

V dubnu súdánský vetřelec křičel islámský válečný pokřik, zatímco zavraždil dva lidi a pobodal a zranil pět dalších náhodných obětí.

Od říjnové vraždy učitele Samuela Patyho, který byl sťat poté, co své třídě ukázal karikatury islámského lžiproroka Mohameda, následované vraždou několika lidí v kostele v Nice, je Francie v pohotovosti pro potenciální teroristické útoky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.