Černý člen strany Zelených zbil švédského studenta

Černý člen strany Zelených zbil švédského studenta

Nutno podotknout, že v tomto případě se nejedná jen o nějakého řadového člena, ale takového toho pěkně multikulturně protěžovaného. Strana Zelených – stejně jako všechny její klony, včetně našich Pirátů – si napříč Evropou zakládá na pověsti nadšených multikulturalistů, přičemž jsou také těmi, kdo ze všeho nejvíc prosazují nejen Zelený úděl a uhlíkovou neutralitu, ale také sjednocenou multikulturní Evropu.Pak je celkem nasnadě, že černý člen této strany je ve Švédsku členem obzvlášť protěžovaným, proto také v minulosti kandidoval do europarlamentu.

V květnu loňského roku byli studenti školy ve švédském Saltsjöbadenu šokováni, když černošský učitel napadl studenta, udeřil ho do obličeje a podle několika svědků ho dokonce škrtil, když ležel na zemi. Učitel z Afriky byl členem zastupitelstva města Za Stranu zelených a kandidátem do voleb do EU v roce 2014.

Nyní byl vynesen verdikt: Politik Pascal Mafall Fall dostal podmíněný trest pouze proto, že okresní soud se domnívá, že mohl od studenta po incidentu obdržet výhružky a že byl vyprovokován. A to bez ohledu na to, že jediným zdrojem těchto tvrzení je sám černý politik.

V květnu loňského roku John, který byl v osmé třídě, hovořil s 52letým Pascalem Mafallem Fallem, učitelem angličtiny a francouzštiny. Pascal chtěl dát druhou nejhorší známku některým studentům, kteří neodevzdávali úkol včas. John, jeden z těchto studentů, namítal, že to je nespravedlivé, protože to dopadlo jen na několik studentů, které pascal sám vybral – ti, kteří nebyli vybráni, měli šanci na lepší známku, i když na tom byli se znalostmi hůře. Během této diskuse Pascal Mafall Fall vybuchl.

“Řekl ‘vypadni’ a požádal mě, abych odešel ze třídy. Řekl jsem ‘ Odejdu, ty idiote’ a odcházel jsem ze třídy, řekl John.

“Pak jsem se otočil, protože jsem slyšel, jak na mě křičí, a běží ke mně, když jsem byl na cestě ven. Chytl mě za límec a tlačil mě nahoru, klouby mi tlačil na krk, takže jsem nemohl pořádně dýchat.”

Podle Johna a jeho spolužačky Lisy učitel zvedl Johna ze země a držel ho tak, že se jeho nohy nedotýkaly podlahy. John se zoufale snažil osvobodit, proto tlačil učitele, což ho ještě více rozzuřilo.

Afričan pak pokračoval v útoku na teenagera, hodil ho na zem tak, že narazil zadní části hlavy na dlážděnou podlahu. Černý učitel se ani tehdy nezastavil: “Pak na mě sedl a škrtil mě, trvalo to dlouho, připadalo mi to jako věčnost. Myslel jsem, že umřu,” dodal John.

Mezitím dorazily dvě dívky, které byly svědky extrémního násilí. Řekly policii během výslechu: “John ležel na zemi a Pascal seděl na něm, jak jsme přišly blíž tak jsme viděly, že John červená v obličeji. Čistě reflexivně jsme hodily své knihy na zem a běžely dopředu a křičely: “Co to děláš? Co to děláš? Svíral obě ruce tlakem kolem Johnova krku, ten byl celý červený v obličeji. Kdyby tam nikdo nebyl, John by ztratil vědomí.”

Nakonec přišel další učitel a vyprovodil Falla ze třídy. Během lékařské prohlídky bylo zjištěno, že John utrpěl vážné zranění nosu, několik škrábanců na obličeji, modřiny kolem krku a mírný otřes mozku. “Pacient byl vystaven týrání a utrpěl zranění, která naznačují poměrně závažné násilí,” uvedl lékař.

Pascal Mafall Fall pochází ze Senegalu, přestěhoval se do Švédska v roce 1996 a získal švédské občanství. V době útoku byl nejen učitelem ve škole, ale také politikem za Stranu zelených, členem městské rady obce Nacka a byl ve výboru pro volný čas obce.

V roce 2014 byl na seznamu Strany zelených jako kandidát do EU, aby podpořil “politiku v oblasti klimatu, migrace a tvorby pracovních míst”. V článku na webových stránkách strany vysvětlil, že se obává “xenofobních stran”, které chtějí “uzavřít EU vnějšímu světu”.

Na obrázku na internetových stránkách Strany zelených se Pascal Mafall Fall objevil v rozhovoru se současnou místopředsedkyní vlády Isabellou Lövinovou. Pascal Mafall Fall a Isabella Lövinová hovořili o zelené politice. Tento rozhovor byl nyní odstraněn.

Sydney Holm, opoziční radní za Stranu zelených v Saltsjöbadenu, byl loni po útoku na osud jejich násilného člena dotazován. Ten řekl, že Pascal Mafall Fall bude mít své místo v městské radě až do ukončení šetření ze strany policie, ale že by se neměl v průběhu vyšetřování účastnit zasedání rady. Nyní už se uvažuje o jeho vyloučení ze strany.

Od samého počátku bylo jasné, že se Fall rozhodl lhát a vylíčit se jako nevinnou oběť rasového zneužívání. Krátce po útoku obvinil Johna, že ho napadl na Facebooku.

“Opustil jsem školu, protože podle školních pravidel by učitelé neměli reagovat, když jste nazýváni ‘idiotským černochem’ a zbiti studentem. Naučil jsem se ignorovat rasistické útoky, což je samo o sobě smutné, ale nemohu ignorovat napadení,” napsal Fall.

Svědkyně však pevně odmítla Fallovu verzi událostí a řekla, že tomu tak nebylo. Potvrdila Johnovu verzi, s tím, že chlapec ho sice nazval “idiotem”, ale nepoužil slovo “černoch”. Také potvrdila, že ho nazval idiotem až poté, co se Fall nepřiměřeně rozčílil. Fall napadl Johna a ne naopak.

Během policejního výslechu Fall tvrdil, že on jen “držel” Johna a že John ho pak udeřil pěstí a že Johna neškrtil, ale jen držel za ruce. A to i přesto, že škrcení potvrdili jak svědci, tak modřiny na krku.

John řekl, že i když měl svědky na své straně, nikdo ve škole nepodpořil jeho verzi, protože škola chtěla zůstat “neutrální”. Řekl: “Bylo to trochu, jako by chránili Fallovi záda.”

Fall nebyl vyhozen, ale byl suspendován a bylo mu dovoleno rezignovat. “Vypadá to pro něj dobře, protože pak může pracovat na jiné škole.” Zástupce ředitele školy je ostatně také členem Strany zelených, což velmi benevolentní jednání školy vysvětluje.

Proces s Pascalem Mafallem Fallem skončil pouze podmíněným trestem za napadení. Verdikt je charakterizován řadou zvláštních argumentů. Fall nebyl usvědčen ze škrcení, ale pouze z napadení. I když lékaři řekli, že násilí bylo “docela těžké” a že zranění na krku bylo v souladu se škrcením, Okresní soud v Nacka tyto skutečnosti ignoroval.

“Na základě toho, co se objevilo v případu, není možné zcela ignorovat skutečnost, že Pascal Fall mohl jednat po určité formě provokace ze strany Johna.”

Podle okresního soudu se “nenávist a výhrůžky objevily jak přímo proti Fallovi, tak v různých kontextech na sociálních médiích”. V předběžné zprávě o vyšetřování však nic není a není jasné, kde k oněm výhružkám přišli.

Jeden ze svědků vysvětlil policii: “Fall se velmi snadno rozzlobí. Věděli jsme, že se to jednou stane, byl jako tikající bomba proti některým lidem. Včetně mě.”

Podle všeho vyšel z incidentu černý učitel bez jediného škrábance, zatímco student se stal obětí poměrně brutálního napadení. Verdikt nakonec vypadá, jako by odsuzoval spíš oběť, než násilníka. Ten si nyní může v klidu a pohodě učit na nějaké jiné multikulturně angažované škole. Jen by mne zajímalo, jaký by byl verdikt v případě, že by byl zraněný černoch a bílý student by byl oním násilníkem. Myslíte, že by u soudu vyvázl také s podmíněným trestem?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.