Alžírští invazisté se vracejí ze Španělska domů

Alžírští invazisté se vracejí ze Španělska domů

Takže pro všechny, kdo očekávali alespoň nějakou dobrou zprávu zde přece jen jednu mám. I když jde o kapku vody oceánu, tak alespoň něco. Už před časem jsem upozornila na to, že Alžírsko je jedinou severoafrickou zemí, která nepatří k aktivním podporovatelům invaze. Ostatní země, především pak Libye, Tunisko a Maroko, naopak velmi aktivně džihád podporují. Je až s podivem, že do těchto zemí přesto jezdí Evropané a podporují tak jejich ekonomiky.

Alžírsko už před časem prokázalo, že invazisty z černé Afriky na svém území neakceptuje, takže je začali odchytávat a autobusy vyvážet do pouště v Nigeru. Nyní, jako jediná severoafrická země, začíná své občany, u nichž bylo rozhodnuto o deportaci, z území Evropy přijímat. Tedy prozatím jen ze Španělska.

Smlouva s přepravní společností ukazuje, že náklady na přepravu budou činit 200 000 eur a umožní návrat asi 120 alžírských vetřelců.

Ministerstvo vnitra pověřilo španělskou lodní společnost  Trasmediterránea pronájmem tří lodí, které mají přemístit přibližně 120 nelegálních invazistů ze Španělska do Alžírska. Lodě by měly vyplout z Alicante.

Alžírsko je jednou z afrických zemí, s níž koaliční španělská vláda v posledních měsících zintenzivnila své politické úsilí ve snaze urychlit návrat vetřelců přicházejících do Španělska.

Španělský ministr vnitra Fernando Grande-Marlaska se setkal s alžírským prezidentem Abdelmadjidem Tebbounem a ministrem vnitra a územního plánování Kamelem Beldjoudem na schůzce, na níž dohodli podrobnosti deportací alžírských občanů.

V souladu s dohodnutými podmínkami bude maximálně 40 nelegálních vetřelců cestovat na každé ze tří lodí v doprovodu policistů, kteří budou poskytovat odpovídající eskortní službu. Náklady na každou cestu byly odhadnuty na 65 000 eur a zahrnují převoz alžírských občanů a agentů, údržbu skupin a ubytování v kabinách úředníků. Deportace bude financována z Fondu pro integraci azylovou migraci (FAMI) Evropské unie.

Z 35 656 vetřelců, kterým se podařilo do Španělska dorazit do konce loňského listopadu (po moři i po zemi), bylo 10 930 alžírské státní příslušnosti, což je více než trojnásobek oproti stejnému období předchozího roku (3 559). Alžírsko je klíčové vzhledem ke své zeměpisné poloze pro trasy mafií, které se věnují pašování vetřelců z Afriky do Evropy, je tedy zároveň zemí původu části vetřelců i tranzitu.

Podle uvedených informací tedy může jít mimo jiné právě o Alžířany, kteří patří k pašeráckým skupinám. Z celkového počtu jde o nepatrný zlomek, nicméně jde o jednu z mála pozitivních zpráv z tohoto ranku za poslední dobu.

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]
Share

3 thoughts on “Alžírští invazisté se vracejí ze Španělska domů

  1. Mimo téma – narazil jsem na roztomilý překlep v posledním bodu Technických poznámek: “Lidí, kteří kvůli diskuznímu příspěvku stanuli v naší zemi u sudu, povážlivě přibývá.”

    U sudu, zejména naplněného kvalitním vínem, by se to asi dalo nějaký čas vydržet…

    Hezký zbytek roku i léta příští, Slovanko… a držte se.

    1. Děkuji za upozornění, opraveno. To víte, stránky dělám komplet sama a dá to zabrat, takže chybička se vloudí.
      Jinak Vám – i dalším čtenářům – taky pěkný zbytek roku i ty další… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.