O víkendu připlulo na Kanárské ostrovy více než  1600 afrických vetřelců

O víkendu připlulo na Kanárské ostrovy více než 1600 afrických vetřelců

Jak jsem psala nedávno, tak invaze z Afriky pokračuje nezměněnou frekvencí. Nyní jsou hlavním cílem afrických vetřelců především Kanárské ostrovy. Více než 1 600 afrických vetřelců dorazilo tento víkend na pobřeží španělských Kanárských ostrovů za 48 hodin, což naznačuje tempo nebývalého rozsahu, jak uvedly místní záchranné služby.

Španělská vláda vysílá pro vetřelce na přeplněné Kanárské ostrovy letadla, která je dopraví do pevninské části Španělska

Jen v sobotu vystoupilo u břehů ostrovů Gran Canaria, Tenerife a El Hierro více než tisíc Afričanů ve dvaceti člunech. Podle Červeného kříže jsou Gran Canaria a Tenerife dva nejvzdálenější ostrovy (250 až 300 km) od afrického pobřeží. Mluvčí Červeného kříže uvedl, že vetřelci pocházeli ze severní Afriky nebo subsaharské Afriky a že jsou v dobrém zdravotním stavu, a to i přes určité podchlazení, které nebylo vážné. Na ostrov El Hierro bylo vyplaveno jedno tělo.

Doktoři a raketoví inženýři z Afriky právě připlouvají na jeden z Kanárských ostrovů

Již několik měsíců putují afričtí vetřelci do Evropy přes Kanárské ostrovy stále častěji, než přes Středozemní moře. To především kvůli dohodám o hraniční kontrole EU uzavřeným s Libyí, Tureckem a Marokem. Španělské souostroví, ležící na severozápadním pobřeží Afriky, zaznamenává obrovský nápor přivandrovalců; od začátku roku jich tam připlulo více než 11 000.

Od 1. ledna do 30. září tak na Kanárské ostrovy dorazilo 6 081 vetřelců, což je podle španělského ministerstva vnitra šestkrát nebo sedmkrát více než za stejné období roku 2019. Část z nich by prý měla zamířit zpět do země původu.

Otázkou však je, zda budou africké země ochotné své občany přijmout. Některé mají zákony upravené tak, aby bylo možné navrátit jen ty jejich občany, kteří s deportací do své domoviny souhlasí. Moc dobře ví, že drtivá většina souhlasit nebude a bude chtít zůstat na území Evropy.

Je zajímavé, že invaze na Kanárské ostrovy započala právě v době, kdy došlo k výraznému utlumení cestovního ruchu. Jak se nyní prázdné hotely hodí!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.