Německo se chystá propustit z vězení spoustu potenciálních teroristů

Německo se chystá propustit z vězení spoustu potenciálních teroristů

Němci sami přiznali, že mají plné věznice radikálních muslimů, ostatně, podobně, jako Rakušané či třeba Francouzi. Němci ovšem nemají žádný přesný přehled o tom, kdy bude kde nějaký potenciální terorista propuštěn. Pokud tedy třeba propustí nějakého muslimského fanatika, nebudou mít lidé, žijící v sousedství jeho bydliště žádnou šanci se dozvědět, že mají možného teroristu ve své blízkosti. A Němci ani nemají šanci je 24 hodin denně hlídat, neboť jich už je tolik, že ani nemají na hlídání všech kapacity.

Německá vláda nemá přehled o tom, kolik radikálních muslimů je v Německu uvězněno a kdy budou propuštěni. Poté, co vyšlo najevo, že útočníci z Vídně a Drážďan již byli ve vězení, prozradilo federální ministerstvo spravedlnosti, že naposledy znali číslo za červen 2018. V té době bylo 136 celostátně vězněných islamistů, datum jejich propuštění nebylo známo.

Odborníci na terorismus varují, že radikální muslimové se ve vězení nestanou neškodnými. Mnozí, kteří byli odsouzeni od roku 2010, budou brzy propuštěni. Průzkum mezi justičními orgány federálních států ukázal, že nejméně 134 islamistů je stále celostátně uvězněno. Některé státy uvádějí pouze přibližné číslo, Hesensko hovoří o „jednomístném čísle v horním rozsahu“, Durynsko o „jednomístném čísle“. 13 dalších států uvádí přesné údaje.

Podle toho je obzvláště vysoký počet islamistů ve vězení v Bavorsku, jmenovitě 31, a v Severním Porýní-Vestfálsku, konkrétně 36. Několik spolkových zemí se obává porušení ochrany údajů, když veřejně prozradí, kdy budou odsouzení propuštěni. Hesensko uvádí, že mezi lety 2021 a 2025 bude propuštěno několik islamistů, zatímco v Sasku by měli být propuštěni už v následujících měsících.

V Sasku-Anhaltsku budou dva propuštěni v roce 2021. Sársko pošle do roku 2022 na svobodu hned tři potencionální teroristy. Pět bude propuštěno v Bádensku-Württembersku do roku 2023. V Bavorsku bude šest propuštěno do roku 2024.

„Naším cílem v bavorských věznicích je zabránit radikalizaci vězňů a snažíme se o deradikalizaci extremistů. K dosažení tohoto cíle existuje široká škála represivních, ale i preventivních opatření, “ uvedl bavorský ministr spravedlnosti Georg Eisenreich.

Nejradikálnější muslimové samozřejmě ve vězení zradikalizují ty, kteří se zatím k fanatikům neřadili. To je asi jediný efekt evropských věznic, z nichž muslimští radikálové rozhodně strach nemají. Myslet si, že pomůže jakýsi „deradikalizační“ program, je více než naivní. Nic jako deradikalizace neexistuje, jednou zfanatizovaný muslim s Alláhem v hlavě radikálním zůstane.

I když před bezvěrci se většinou v zájmu džihádu umí přetvařovat a vytvářet tak dojem, že u nich skutečně k jakési deradikalizaci došlo. Ostatně, stejně tomu bylo také u vraždícího fanatika z Vídně, který krátce předtím, než se vydal do ulic vraždit, prošel jakýmsi deradikalizačním programem a byl seznán za deradikalizovaného s tím, že již údajně není pro společnost nebezpečný.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout