Německo: Íránec se úmyslně zranil a tvrdil, že ho napadl pravicový extremista

K případu došlo v pátek – tedy před pouhými dvěma dny – a místní vítači už stihli svolat demonstraci proti rasismu. A tu neodvolali dokonce ani poté, když se zjistilo, že muslimský vetřelec o svém zranění zcela záměrně lhal. Na titulním obrázku můžete vidět záběry z demonstrace, které se účastnilo asi 200 sluníčkářů.

Obvinění vyvolalo senzaci. Pravicoví extremisté údajně zaútočili a vážně zranili 19letého Íránce v Bielefeldu. Údajná oběť sdělila policii, že pachatelé mu vyryli do kůže svastiku a způsobili mu další zranění. Případ nyní nabral překvapivý obrat: zranění si způsobil sám Íránec.

Levicoví extremisté však v reakci na smyšlený útok ohlásili na včerejšek (sobotu) demonstraci. Podle policie Iránec žijící v Bielefeldu v pátek večer připustil, že zranění – včetně poranění v podobě svastiky na kůži – si způsobil sám.

V pátek večer se 19letý mladík v doprovodu své rodiny a známého objevil na policejní stanici a chtěl učinit prohlášení. Bielefeldský policista při výslechu zjistil, že k pravicovému extremistickému útoku nedošlo a že se Íránec sám zranil nožem v oblasti Niemöllershof / Wiener Street na jihu Bielefeldu. Kolemjdoucí ho tam našel zraněného a zavolal pohotovostní službu.

Podle policie chtěl mladík upoutat pozornost zveřejněním smyšlených skutečností. Proti 19letému muslimovi bylo zahájeno trestní stíhání za předstírání trestného činu. Podle policie údajně Íránec nahlásil podobný zločin již v lednu. I ten si zjevně vymyslel. „Vyšetřování v té době nevedlo k objasnění a identifikaci podezřelých,“ uvedla policejní mluvčí.

Mladý muž zveřejnil informace o fiktivním útoku pravicového extremisty na sociálních médiích. Policisté pak ovšem velmi rychle rozpoznali pravdu a Íránci řekli, že si způsobil zranění sám. To následně potvrdil posudkový lékař, který Íránce vyšetřil. Podle názoru experta se rány neshodují s tím jak útok muslim popsal.

Ihned po zveřejnění falešných zpráv 19letého mladíka na sociálních sítích se levičáci postavili na stranu údajné oběti pravicového extremisty a okamžitě svolali demonstraci. Poté, co se v sobotu dozvěděli, že útok zosnoval sám Íránec, byli organizátoři demonstrace zpočátku v rozpacích. Nakonec padlo rozhodnutí setkat se na hlavním nádraží, ale upustili od plánovaného přesunu centrem města. V sobotu odpoledne přišlo na demonstraci proti rasismu asi 200 lidí. Sborově křičeli: „na nacistickou propagandu není právo“ a „bok po boku proti fašismu“.

Tak se opět sluníčkáři parádně znemožnili. Všímáte si ovšem, že poté, co dojde k jakémukoli teroristickému útoku rukou muslima tito nadšení vítači džihádistů mlčí? Rozhodně ihned nesvolávají demonstrace, naopak, narušují demonstrace těch, kdo proti přijímání muslimských vetřelců protestují.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout