Letecká společnost prohlásila, že na palubu letadel pustí jen ty, kdo budou očkovaní proti COVID-19

Letecká společnost prohlásila, že na palubu letadel pustí jen ty, kdo budou očkovaní proti COVID-19

Také si možná podobně, jako já pomyslíte, co je mi po nějaké letecké společnosti, která navíc létá především trasy do Austrálie. Jenže zde se může jednat o jakousi první vlaštovku, přičemž další zajímavý fakt je, že bude po cestujících požadovat právě mnohokrát zmiňované osvědčení o očkování, čili jakési COVID-pasy.

Vpravit si do těla nějaký příšerný neodzkoušený koktejl kdoví čeho, může jen skutečně extrémně vystrašený jedinec. Ostatně, právě mediální masáž a všechny ty restrikce měly za cíl především vystresování co největšího počtu lidí tak, aby byli posléze ochotni se nechat – mnohdy i s nadšením – očkovat. Proto nám televize neustále předkládají ty různé Flegry a jiné covidalarmisty s apokalyptickými vizemi. Proto to neustálé zveřejňování počtů údajně nakažených, mrtvých s covidem (ne na covid) apod…

To, s čím nyní přišla letecká společnost Qantas Airways, je tedy nejspíš jen předobraz toho, s čím se budeme setkávat stále častěji, A nepůjde jen o dopravní letadla, bez nich by se většina z nás bez problémů obešla..

Největší australská letecká společnost Qantas Airways oznamuje, že bude vyžadovat osvědčení o očkování proti covidu-19 od všech cestujících na svých mezinárodních letech. Každý, kdo má strach z vedlejších účinků, pročež se rozhodne, že se nenechá očkovat, nebude vpuštěn na palubu letadla.

Podle generálního ředitele společnosti Alana Joyce, bude nové pravidlo vůči nenaočkovaným či těm, kdo nebudou schopni se prokázat dokladem o očkování, nekompromisní. Osoba, která byla očkována, ale není schopna předložit osvědčení, nebude rovněž na palubu letadla vpuštěna.

Společnost Qantas říká, že nebude pokračovat v letech, dokud nebudou k dispozici vakcíny, jejichž finální testování nyní oznámilo několik farmaceutických gigantů. Vakcíny budou povinné pro zaměstnance a cestující společnosti. V momentě, kdy se začne vakcína aplikovat, bude letadlo k dispozici pouze pro očkované lidi.

Společnost uvádí, že požadavek bude učiněn zákazníkovi při rezervaci letenky. Austrálie byla covidem-19 poměrně mírně postižena a podle Joyce je bezletová zóna pro neočkované způsobem, jak udržet nízké šíření infekce.

Joyce také předpovídá, že mnoho dalších velkých mezinárodních leteckých společností je bude následovat a nadnese stejné požadavky na své cestující, kteří budou odmítnuti, pokud nebudou mít doklad o očkování.

Generální ředitel společnosti Qantas rovněž upozornil, že zákaz letů pro neočkované v závislosti na vývoji šíření infekce může být rozšířen i na vnitrostátní lety.

Zároveň je sporné, zda je rozhodnutí přinutit cestující k očkování legální. V případě, že se však jedná o soukromou společnost, může si pravidla určit po svém.

Předpokládám, že tuto leteckou společnost budou záhy následovat další a připojí se i jiné dopravní společnosti, ale třeba i hotelové nebo obchodní řetězce. Samozřejmostí bude nejspíš v mnoha především nadnárodních firmách, také povinné očkování zaměstnanců.

Nakonec se opravdu nebude nikde povinné očkování zavádět, ale bude tzv. “nepovinně povinné”. Tedy kdo se nenaočkuje, bude jakýmsi “vyděděncem společnosti”.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “Letecká společnost prohlásila, že na palubu letadel pustí jen ty, kdo budou očkovaní proti COVID-19

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.