Hamburk: Turek polil manželku a děti benzínem a pokusil se je upálit

Hamburk: Turek polil manželku a děti benzínem a pokusil se je upálit

Další z celé řady případů, kdy muslim neunese rozpad rodiny a rozhodne se sprovodit ze světa nejen manželku, ale také své vlastní děti. V tomto případě se navíc jednalo o obzvláště brutální způsob, jakým Turek na vlastní rodinu zaútočil.

Tento zločin šokoval hanzovní město Hamburk letos na jaře. Na začátku května chtěl Kalender E. (50 let) brutálně zabít svou bývalou manželku a děti. K soudu se nyní dostavil schoulený na invalidním vozíku. Šílený otec je obviněn ze čtyř pokusů o vraždu. 1. května pořezal svou bývalou manželku (41 let) žiletkou na krku a poté pořezal také jejich syna (v té době 12 let), polil je benzínem a založil oheň. Jejich dceři (tehdy 10leté) se podařilo z ohně uniknout na balkon.

Od pátečního rána se Kalender E. musí z činu zodpovídat u okresního soudu v Hamburku. První den soudu byl především líčen průběh událostí, k nimž došlo letos 1. května. Vypovídal policista, který u případu zasahoval a byla přehrána tísňová volání provedená na policii a hasiče.

Po zapálení své bývalé manželky a syna křičel hrozný otec Kalender E. před bytem: „Budete hořet!“ Jeho bývalá manželka a syn, kterému bylo v době činu dvanáct, brutální útok přežili s život ohrožujícími zraněními. Žena byla několik dní po spálení kůže na 35 procentech těla ve smrtelném nebezpečí. Tehdy desetiletá dcera dokázala uprchnout na balkon bytového domu v hamburské čtvrti Lurup a jen díky tomu unikla vážným zraněním.

Po útoku údajně turecký rodák bez státní příslušnosti také zapálil byt na ulici Luruper Hauptstraße. Ten zcela vyhořel. Samotný Kalender E. ležel po útoku v kómatu. 50letý muž je obviněn ze čtyř pokusů o vraždu, protože útoky na jeho bývalou manželku jsou považovány za dva různé trestné činy. Strojní inženýr a jeho bývalá manželka se očividně hádali ohledně práv na návštěvu dětí. Po rozvodu asi před osmi lety žil Kalender E. v ústraní v paneláku v Eidelstedtu.

Sousedé muže potvrzovali, že i po rozchodu ovládal svou bývalou manželku, přičemž chtěl získat do opatrování svého syna. Jeho bývalá manželka chtěla zrušit jeho práva na návštěvu dětí.

Ze zdrojů není jasné, zda je manželka Němka nebo je také tureckého původu. Ať je to jak chce, jde o další z dlouhé série vražd ze cti, i když v tomto případě šlo o vraždu nedokonanou. Další případ, který názorně ukazuje neslučitelnost tak rozdílných kultur.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout