Co vzkazuje Maďarsko Bruselu?

Co vzkazuje Maďarsko Bruselu?

Jak jistě víte, tak Brusel opět prokázal svoji nedemokratičnost tím, že nutí vlády některých zemí k tomu, aby vedly zcela jinou politiku, než jakou slíbily svým voličům. K těmto vládám patří maďarská a polská, které nehodlají vést takovou politiku, jakou po nich požaduje EU, ale rozhodly se vést přesně tu politiku, jakou si žádají jejich voliči.

Jak jistě víte, tak vše začalo už v předchozím volebním období europarlamentu, kdy se dokonce hlasovalo proti politice Maďarska. Posléze, již v novém volebním období, se stala úhlavním nepřítelem těchto zemí – a zejména pak Maďarska – Jourová, která je dnes asi nejznámější personou z ČR. Její jméno se v posledních měsících zejména v souvislosti s útoky na Maďarsko skloňovalo v různých evropských alternativních médiích. Tedy díky Jourové má ČR v tomto směru „skvělou“ reklamu, nicméně díky tomu, co se nyní na půdě EU děje, se mi opět potvrdilo to, co tvrdím už dávno: žádná V4 neexistuje a nikdy ani neexistovala.

Jak by taky mohla, když se na stranu Maďarska a Polska nepostavilo ČR ani Slovensko? Naše vláda naopak osobou Petříčka vzkázala neutuchající podporu Bruselu proti oběma pranýřovaným zemím. Ostatně, co čekat od vlády, která dokázala sama už 2x vyslat do EK právě Jourovou?

Maďarsko a Polsko odmítají genderovou a LGBT ideologii, prosazovanou EU, stejně jako odmítají vykrmovat kolaborantské politické neziskovky. Ostatně, přesně tak, jako to obě vlády slíbily svým voličům. Tedy poslechnout Brusel by znamenalo jít proti svým voličům. EU tak jen ukazuje, že neuznává demokratické výsledky voleb a ani demokracii jako takovou.

A co Bruselu vzkazuje na obvinění, že Maďarsko nevyznává evropské hodnoty, maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga?

+ Maďarsko nikdy nebojovalo proti Evropě, ale za Evropu a za evropskou budoucnost našich dětí a vnoučat.
+ Maďarsko se po dohodě se zakladateli Unie zavázalo k tomu, že Evropa bude buď křesťanská a humanistická, nebo už nebude.
+ Drtivá většina Maďarů a Evropanů je pevně přesvědčena, že by se Evropa neměla vzdát své identity a základních hodnot, které činí Evropu nejlidštějším kontinentem na světě.
+ Když Maďarsko v roce 2004 vstoupilo do EU, neřeklo „ano“ federalistické Evropě ani globalismu, a zejména ne Spojeným státům evropským, ale vzájemně se podporujícímu a uctivému spojenectví založenému na silných národních státech.
+ S naším přistoupením jsme se nevzdali části naší národní suverenity, ani toho, že se můžeme rozhodnout, s kým chceme žít ve své vlastní zemi.
+ Nesouhlasili jsme s přistoupením k EU, aby nám Brusel mohl definovat, co považujeme za rodinu, co bychom měli nazvat manželstvím a kdo může adoptovat děti v Maďarsku a za jakých podmínek.
+ Není pravda, že Maďarsko během migrační krize neprojevilo solidaritu s ostatními členskými státy, neboť Maďarsko vynaložilo několik set miliard forintů na ochranu evropských hranic. Snažíme se pomáhat lidem v nouzi v terénu, protože jsme přesvědčeni, že bychom neměli Evropě přinášet problémy, ale pomoc potřebným.
+ Nebylo to Maďarsko, které zaútočilo na ostatní členské státy kvůli jejich migrační politice, ale naopak.

+ Není to Maďarsko, které útočí na Brusel a další členské státy různými obviněními maskovanými za právní stát, ale naopak.
+ My nejsme ti, kdo kritizují členské státy, kde neexistuje ústavní soud, nebo kde vláda přímo kontroluje státní zastupitelství nebo kde jsou soudci jmenováni politickými aktéry, ale naopak.
+ Nebyli jsme to my, kdo požadoval odpovědnost za právní stát od členských států, kde se nedávno brutální útoky na křesťany staly pravidelnými a antisemitské útoky jsou stále častější, ale tyto země odsuzují nás.

+ Na rozdíl od tvrzení maďarské opozice nejsou dotace EU a fondy soudržnosti dary, ale platby, na které má Maďarsko podle Smluv EU nárok. Výměnou za tyto zdroje Maďarsko v době přistoupení udělalo mnoho, včetně otevření svých trhů, zřeknutí se celních a jiných příjmů a umožnění trvalého volného pohybu kapitálu (což umožnilo plné investice kapitálově náročných západoevropských společností). Maďarsko rovněž významně přispívá do společného rozpočtu Unie.
+ Není to Maďarsko, které vydírá a tlačí na Brusel při jednáních o rozpočtu EU, ale naopak.
+ Každý, kdo zná maďarskou historii, dobře ví, že po
kud jde o budoucnost našich dětí a vnoučat, neděláme kompromisy,, byla by to válka o nezávislost nebo jen jednoduché veto.“

Tolik vyjádření Maďarska ústy jejich ministryně spravedlnosti.

Na rozdíl od mnoha jiných si nemyslím, že by vzpoura Maďarska a Polska vedla k rozpadu EU. Nic podobného tohoto molocha nezničí, nicméně předpokládám, že další na řadě by bylo v obou zemích referendum o vystoupení z EU (tyto země jej – na rozdíl od ČR – umožňují). Byla by zde sice možnost vystoupení i parlamentním hlasováním, nicméně ani polská, ale ani maďarská vládnoucí strana není programově pro vystoupení z EU. Proto se nejspíš obě vlády svých voličů zeptají, zda mají zájem skutečně v tak totalitním spolku setrvávat.

Ostatně, nebyli by v tom sami. Dalším velmi vážným aspirantem na vystoupení z EU je Itálie, kde se již začíná formovat jakási protibruselská koalice, která by tam měla vzniknout po příštích parlamentních volbách. Tato koalice má ITALEXIT v programu, může si jej tedy kdykoli odhlasovat.

A co CZEXIT? V našich podmínkách s tím, že 90% lidí volí eurohujery, je CZEXIT pouhou Utopií. Myšlení lidí se asi tak zásadně v dohledné době nezmění, proto nám nezbývá, než doufat, že jiné „exity“ nakonec celý moloch rozloží. My ovšem budeme těmi, kdo mezi posledními zhasnou…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Co vzkazuje Maďarsko Bruselu?

    1. Nápodobně. Je to o to horší, že celý ten hon započala Jourová. Tehdy se o ČR psalo v celé Evropě na alternativních webech velmi nelichotivě. A naše vláda to svým postojem akorát „dorazila“. ??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.