Afrika se stěhuje do Evropy – na Lampedusu letos připlulo 20 tisíc invazistů

Afrika se stěhuje do Evropy – na Lampedusu letos připlulo 20 tisíc invazistů

To by tedy mělo činit meziroční nárůst minimálně 100%! Za celý loňský rok totiž připlulo na tento malý italský ostrov “pouze” 11500 nelegálních invazistů. Vzhledem k tomu, že do konce roku zbývá ještě 1,5 měsíce, bude nejspíš konečný počet více, než dvojnásobný. Vždyť nyní dorazí na ostrov během jediného týdne až kolem 2 tisíc muslimských vetřelců.

Většina muslimských invazistů pochází z Bangladéše, západní Afriky, Súdánu a severní Afriky. Tunisané, kterých je mezi nově příchozími vetřelci nejvíc, představují více než 40 procent z celkového počtu invazistů, což je významný nárůst oproti předchozím rokům a zdaleka největší ze všech národnostních skupin. Připomínám, že nedávno jeden z nich v Nice zavraždil tři lidi, z nichž dvěma usekl hlavu.

Během letošního léta za dobrého počasí dorazilo na Lampedusu až 13 lodí denně. Mezitím jedno přijímací centrum na Lampeduse přetéká. Podle starosty ostrova bylo v domě do července ubytováno maximálně 192 lidí a od července zde bylo ubytováno až 1 000 nelegálních vetřelců.

Místní doufali, že silná turistická sezóna pomůže napravit některé ekonomické škody, které obyvatelé ostrova utrpěli během uzavření Itálie v období od března do května. Mnoho potenciálních návštěvníků však zrušilo své rezervace na srpen a září poté, co viděli titulky o počtu nelegálních džihádistů, kteří dorazili v červenci.

Mnoho z útočníků také uprchlo z přeplněného přijímacího centra. Jejich přítomnost mimo centrum vedla ke zvýšené kriminalitě na ostrově – ke krádežím, vloupáním do domovů místních obyvatel, loupežím, znásilněním, krádežím domácích zvířat včetně psů a koček i krádežím výpěstků ze zahrad.

Jak to vypadá na Lampeduse aktuálně? Podívejte se na videu. Skutečně nejde o Afriku, ale Itálii:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.