Všechny země EU mají povinnost udělovat azyl těm žadatelům, kteří patří k LGBTQIA komunitě a žijí v zemi, kde je homosexualita trestná. To je také důvod, proč se stále více ilegálů prohlašuje za homosexuály, byť jimi v drtivé většině nejsou.
Tak jako v případě věku, kdy se automaticky akceptuje tvrzení daného ilegála, že je nezletilý, byť viditelně dávno překročil třicítku, se i u údajných homosexuálů většinou pravda nezkoumá a jako berná mince je i zde považováno tvrzení daného žadatele o azyl.
V Rakousku nedávno vyvolal vášnivou politickou debatu případ, kdy byl udělen azyl otci 5 dětí na základě prohlášení, že je homosexuál. Nikdo se neptal na to, jak je možné, že homosexuál zplodil 5 dětí, které si i s manželkou hodlá přivézt do Rakouska.
Rusko-tádžický občan s dvojím občanstvím vstoupil do Rakouska nelegálně přes Turecko a Saúdskou Arábii 22. září 2023 a požádal o azyl pro sebe a svou rodinu.
Zpočátku jako důvod útěku uváděl lepší pracovní vyhlídky a strach z ruské vojenské služby. Jeho první žádost o azyl byla zamítnuta v dubnu 2023.
Během odvolání u Spolkového správního soudu ve Vídni však muž předložil nové tvrzení, že čelil diskriminaci, stigmatizaci a násilí jak v Rusku, tak v Tádžikistánu kvůli své nově nalezené homosexualitě.
Navzdory tomu, že je oddaným muslimem a nedávno dokončil pouť do Saúdské Arábie, muž během soudního slyšení uvedl, že je homosexuál a hledal útočiště v Rakousku, aby mohl žít otevřeně a setkávat se s muži beze strachu.
Soud rozhodl v jeho prospěch s tím, že jeho manželství a otcovství nejsou v rozporu s jeho sexuální orientací. V případu byla také zohledněna mužova předchozí práce v jeho rodné zemi jako řezník, autolakýrník a stavební dělník a jeho neustálá komunikace s manželkou a dětmi v Turecku prostřednictvím aplikace WhatsApp.
Rozhodnutí o azylu umožňuje muži zůstat v Rakousku a nyní má nárok přivést svou nejbližší rodinu, aby se k němu připojila v rámci procesu sloučení rodiny.
Rozhodnutí vyvolalo politickou vlnu odporu, zejména ze strany Svobodné strany Rakouska (FPÖ), která nedávno zvítězila ve volbách.
Předseda vídeňské FPÖ Maximilian Krauss označil verdikt za soudní skandál a obvinil humanitární organizace a právníky, že žadatelům o azyl radí, aby nepravdivě tvrdili, že jsou gayové. Krauss požadoval ukončení toho, co nazval „klamáním našeho státu.“
Uvedený jedinec v tomto případě není jediný, kdo využívá chráněnou charakteristiku sexuální orientace ke zvrácení zamítnutých žádostí o azyl v celé Evropě.
V listopadu loňského roku Nigerijec, kterému byl udělen azyl v Británii poté, co úřadům řekl, že čelí pronásledování ze strany teroristické organizace Boko Haram za to, že je gay, zplodil ve Velké Británii tři děti a oženil se se ženou.
Následně byl shledán vinným ze zosnování podvodů s balíky na Facebooku a eBay v hodnotě 252 000 eur.
V březnu syrský žadatel o azyl v Nizozemsku, který byl shledán vinným ze sexuálního napadení čtyř 11letých dívek v bazénu rekreačního střediska Center Parcs, tvrdil, že je homosexuál, aby se vyhnul deportaci zpět do své rodné země.
Navzdory tomu, že prohlásil, že ho sexuálně přitahují muži, syrský občan také soudu řekl, že jeho manželka a dcera čekají na povolení k příjezdu do Nizozemska z Turecka podle zákonů o slučování rodin a vyjádřil soudu své obavy, že odsouzení by poškodilo jeho šance na udělení azylu.
V mene takíje je moslimom povolené všetko, teda aj predstieranie homosexuality, ale okrem hanobenia Koránu…