Nový nápad EU: Zakázat kouření venku, eliminovat všechny kuřáky do roku 2040

Nový nápad EU: Zakázat kouření venku, eliminovat všechny kuřáky do roku 2040

Zatímco lehké drogy se mnohde legalizují a uvažuje se i o legalizaci těch tvrdých, přičemž chemikálie nacházíme v potravě i ve vzduchu, nemluvě o nedávno nucené aplikaci škodlivých experimentálních látek, EU se rozhodla zatočit s kuřáky.

Cigaretám zrovna neholduji, tak by mi to mělo být jedno, nicméně je na každém, zda se rozhodne kouřit nebo ne. Pokud někdo neobtěžuje ostatní, tak ať si kouří jak chce.

Dokonce si myslím, že bylo přehnané zakázat kouření někde v putykách, kam tak nějak cigaretový dým patří – a nás nekuřáky nikdo nenutí tam chodit. Každý si může svobodně vybrat, kam si vyrazí na pivo nebo na oběd a pokud někdo preferuje zakouřenou putyku, pak nevidím důvod mu to zakazovat.

Nicméně EU chce nyní zakázat kouření úplně. Nejprve venku a potom všude…

To, že tento krok povede k pašování a ke kouření tajně doma nebo kdekoli, kde nebude kuřák na očích, snad netřeba zdůrazňovat…

EU tak chce nyní nadále regulovat každodenní život nařízeními a zákazy a omezovat právo na sebeurčení.

Za tímto účelem mají členské státy zavést rozsáhlé zákazy kouření ve venkovních prostorách, aby do roku 2040 mohla vyrůst nekuřácká generace – pro jednou ne do obvyklého roku 2030.

Velká Británie sice vystoupila z EU, ale pokud jde o totalitní a paternalistickou politiku, mezi EU a Spojeným královstvím stále není žádný rozdíl.

Ve Velké Británii byl v dubnu v Dolní sněmovně schválen zákon, který do budoucna zakazuje prodej cigaret a dalších tabákových výrobků. Tento „Zákon o tabáku a exhalacích“ má za cíl učinit společnost nekuřáckou.

Za tímto účelem bude zvýšen minimální věk pro nákup tabákových výrobků, který je v současné době 18 let, a to každý rok o jeden rok.

Podle vlády by to umožnilo lidem, kteří dosud kouřili, pokračovat v legálním nákupu a konzumaci tabákových výrobků. Pro mladší lidi je to však de facto nemožné.

Tehdejší britský premiér WEF Rishi Sunak (i jeho nástupce Keir Starmer patří do „stáje“ Klaue Schwaba) oslavoval, že lidé, kteří v tomto roce dosáhnou 15 let nebo méně, si nikdy nemohou legálně koupit tabákové výrobky, a tak prožijí život bez kouření.

Takové zásahy jsou známy z dávných staletí, kdy panovníci předepisovali svým poddaným, jaké oblečení, jaké látky, jaké barvy a jaké šperky musí nosit podle svého postavení, porušení bylo samozřejmě trestné.

Objevily se však pokusy regulacemi zasahovat i do jiných oblastí života poddaných a regulovat je.

Pozadu samozřejmě nemůže zůstat ani EU, která také ráda zasahuje do všech oblastí, a to tím spíše, že němečtí Zelení už naznačili, že si myslí, že zákaz ve Velké Británii je skvělý, zatímco zároveň legalizují konopí.

Brusel je tedy již v procesu vytváření nových zákazů. Jak uvádí „Bild“, kouření pod širým nebem na ulici, na autobusových a tramvajových zastávkách, v zábavních parcích, v parku, na koupalištích, apod. – má být zakázáno.

Nově zvolená Evropská komise pod vedením kontroverzní předsedkyně Ursuly von der Leyenové proto doporučila, aby členské státy zřídily nové nekuřácké zóny ve venkovním prostředí, které by dále regulovaly spotřebu tabáku. 

Také ve Velké Británii se v současné době diskutuje o dalším rozšíření zákazu kouření – například před hospodami, což by zahrnovalo i letní zahrádky, kde se zatím kouřit může.

A jako vždy u zákazů a regulací, vše se údajně děje pouze pro dobro občanů. Stejně jako s očkováním mRNA nebyly žádné rozpaky, cílem je opět „chránit zdraví občanů.“

Samozřejmě je známo, že aktivní a pasivní kouření není zdraví prospěšné. Pro úplnost však uvádíme, že nařízení EU se rozšiřuje i na e-cigarety, jejichž „pasivní vapování“ bylo kritickými studiemi po léta, ale i v poslední době, klasifikováno jako méně sporné.

Zátěž kolemjdoucích na čerstvém vzduchu je u obou forem kouření každopádně zanedbatelná.

Když se ohlédneme za Covidem, zní to skoro jako výsměch, když komisařka EU pro zdraví Stella Kyriakidesová, která během Covidu vyzvala k celoevropské proočkovanosti alespoň 70 procent, vysvětlila, že cílem iniciativy je denormalizovat spotřebu konvenčních tabákových výrobků a nových výrobků, a že nejvyšší prioritou je samozřejmě ochrana veřejného zdraví.

Hospodářství zemí EU je v úpadku, invaze sužuje západní země, ale pro EU je nyní důležité především zavádět další a další regulace…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Nový nápad EU: Zakázat kouření venku, eliminovat všechny kuřáky do roku 2040

  1. Tú cyperskú fašistku z Eurokomisie by mala znásilniť tlupa moslimov a následne ju poslať na onen svet… Jediný dobrý eurokomisár je mŕtvy eurokomisár. Som zvedavý, ako dlho vydrží moslimka zastupujúca v budúcej eurokomisii Belgicko uplatňovať takíju a predstierať dobré vzťahy so Židmi ako Šefčovič…

  2. EU je ekonomicky v bruseli a oni se starají jenom o to, jak ještě lidem život znepříjemnit. Brzy nám zakáží i dýchat na veřejnosti!!!!! A prej že to nepatří ke zdi, zmrdi jedni fašounští!

  3. Tohle je složitá otázka, kdy jako celek se mi tento návrh nelíbí, ale zároveň ta první část o zákazu kouření venku je mi naprosto maximálně sympatická. A to nikoliv pouze teoreticky, ale i prakticky, protože se s ní osobně setkávám. V ideální společnosti, by taková pravidla byla zbytečná, kdyby se lidé vzájemně respektovali. Ale vzájemný respekt mezi lidmi dnes, bohužel, není zrovna běžný. Konkrétně mám na mysli kouření na zastávkách. Někteří kuřáci na zastávkách mají alespoň tolik ohledu, že poodejdou dále od ostatních a jejich cigaretový kouř obtěžuje jen při nepříznivém větru, ale i tak se ti kuřáci snaží ostatním vyjít vstříc. Ale nejsou všichni kuřáci takhle ohleduplní a obzvláště za deštivého počasí, když se lidé z celé zastavky shluknou pod krytý přístřešek, jeden takový bezohledný hňup, který si tam musí za každou cenu zapálit, je opravdu zážitek. Jsem jednoznačně pro zákaz kouření na veřejnosti.

    Ale jsem naprosto fundamentálně proti celoplošnému zákazu kouření vždy a všude. Pokud kuřák nikoho neobtěžuje, mělo by jít o jeho osobní volbu, jak bude nakládat se svým životem a zdravím. Jestli si člověk zapálí doma nebo někde jinde, kde to ostatním nevadí, by měla být jeho volba. Jestli majitel hospody ji chce mít kuřáckou, měla by to být jeho volba. Tam, kde jsou uzavřené prostory a nikoho zvenčí to neobtěžuje, neměl by o tom rozhodovat nikdo jiný, než pouze ti, kterých se to bezprostředně týká. To by nemělo záležet na rozhodnutí jakéhokoliv politika či úředníka.

  4. Přiblblé výlevy EU překračují všechny meze zdravého rozumu a je na čase,tuto veskrze debilní organizaci zrušit.Jsem nekuřák,ale taková pitomost by mne ani ve snu nenapadla.Zákaz kouření přinášel podobné symptomy všeobecné debility jako za covidu nošení či nenošení roušek.Mentálně poněkud zpoždění ovčané se chytají každé hovadiny aby prokázali své souznění s pitomostmi současného režimu.V tomto ohledu se dá říci,že současná šaškárna již nemá obdoby a dalece překračuje hovadiny bolševického režimu,pokud ovšem ten současný režim není docela „bolševický“páč blbosti je již tolik,že jde o bolševismus.

  5. Kuraci neskutecne smrdi a bezohledne ztrpcuji zivot lidem (i zviratum) kolem sebe. At se zacnou vyrabet a prodavat davky nikotinu v mastich, kapslich, injekcich, zvykackach, at
    ti zavislaci maji svou drogu, aniz by zamorovali ci jinak srali sve okoli!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *