Kauza P. Diddyho: Systém se opět snaží zastřít zločiny vysoce postavených elit, politiků a celebrit

Kauza P. Diddyho: Systém se opět snaží zastřít zločiny vysoce postavených elit, politiků a celebrit

Případ Diddyho má mnoho společného s kauzou kolem nechvalně známého pedofila Epsteina. A podobnosti mezi oběma kauzami nejsou jen v tom, že se zde roky zakrývaly zločiny celebrit a vysoko postavených politiků, jejichž oběťmi byly děti.

Společná je také osoba žalobce, který očividně záměrně zastřel zločiny Epsteinových klientů a nyní se zdá, že kauza Diddyho, která byla svěřena témuž právníkovi, nabere stejný směr.

Volba Damiana Williamse žalobcem v případu P. Diddyho vyvolává rozruch. Už zpackal případ Jeffreyho Epsteina a zabránil obvinění dalších spolupachatelů. Podobně je tomu i v případě Bankman-Frieda.

Zdá se, že je opět zapotřebí chránit establishment.

Ve světě hip-hopu, kde sláva a bohatství jdou často ruku v ruce, se schyluje k bouři, která otřásá i těmi nejotrlejšími zasvěcenci oboru.

Sean „P. Diddy” Combs, kdysi nesporný král impéria rapové hudby, se náhle ocitl v oku právního hurikánu, který hrozí, že jeho pečlivě vybudované impérium promění v trosky.

Obvinění proti Combsovi se čtou jako scénář hollywoodského thrilleru: obchodování se sexem, sexuální napadení, organizovaný zločin. Ale tohle není film, to je pro bývalého hip-hopového titána hořká realita.

S nájezdy na Combsovy nemovitosti v Los Angeles a Miami vyslaly federální úřady neklamný signál: Tohle není někdo, s kým se bude zacházet v rukavičkách.

Čím hlouběji se ale do tohoto případu ponoříte, tím více otázek vyvstává. Středobodem je postava, jejíž role – jak ukazuje současná kritická zpráva – vyžaduje přinejmenším zamyšlení: americký právník Damian Williams.

Jeho činy – nebo spíše jeho váhání – osvětlují systém, který se zdá být prošpikovaný nepotismem a pochybnými spojenectvími.

Williamsova kariéra se čte jako ukázkový příklad vzestupu v amerických elitních kruzích. Od Harvardské univerzity přes Cambridge až po Yale Law School – jeho akademická cesta otevřela dveře do nejvyšších kruhů.

Ale jsou to jeho politické konexe, které skutečně vzbuzují otázky.

Zvláště pikantní je Williamsovo spojení s Terrym McAuliffem, bývalým guvernérem Virginie a blízkým důvěrníkem Clintonovy rodiny (Bill Clinton byl častým hostem na „ostrově pedofilů“ a na palubě Epsteinova „Lolita Expressu“).

McAuliffe sloužil jako mentor ctižádostivého právníka a katapultoval ho přímo do srdce Demokratické strany. Věci jsou ještě výbušnější, když vezmete v úvahu Williamsovo spojení s vlivnou Sorosovou rodinou.

Cestu mu vydláždilo štědré stipendium od Sorosovy rodiny. Tato podpora vyvolává vážné otázky ohledně možného střetu zájmů a nezávislosti  prokurátora.

Williamsovy kroky v případu Combs šokujícím způsobem připomínají jeho řešení Epsteinova skandálu. V obou případech se zdá, že ignoruje nebo zlehčuje klíčové aspekty zneužívání dětí.

Navzdory několika stížnostem podaným proti Combsovi nezletilými v době zločinu, včetně závažných obvinění, jako je znásilnění a rozšířené obchodování se sexem, zdá se, že Williamsova velká porota tyto aspekty záměrně ignorovala.

Místo toho se obžaloba zaměřuje na relativně mírná obvinění.

Obzvláště alarmující jsou zprávy o údajné Combsově praxi shromažďování kompromitujících materiálů o celebritách a politicích. Bývalý bodyguard tvrdí, že Combs má nahrávky „politiků, princů a kazatelů.“

To vyvolává podezření, že dotčené osoby mohou mít zájem o zakrytí celé kauzy.

Paralely s případem Epstein jsou nápadné. I tam Williamsova kancelář zametla klíčové aspekty sítě zneužívání dětí pod koberec.

V procesu s Ghislaine Maxwellovou byly jako svědci předvolány pouze čtyři z více než 30 známých obětí. Maxwellová byla navíc odsouzena pouze za jediné obvinění z obchodování s dětmi, přestože síť fungovala 25 let.

Nabízí se otázka: Co vede vysoce postaveného právníka, jako je Williams, k takovému pochybnému chování? Je to čistý oportunismus, vydírání nebo jsou za tím ještě temnější motivy? Kdo těží z Williamsovy nenápadné investigativní práce?

Další otázky navíc vyvolává Williamsovo řešení dalších významných případů, jako je případ zakladatele FTX Sama Bankmana-Frieda . Navzdory masivním obviněním z podvodů a napojení na vysoce postavené politiky se zdálo, že i zde trestní stíhání probíhá se zataženou ruční brzdou.

Zřejmě nebyl zájem se v tom více vrtat, neboť jde o jednoho z nejvýznamnějších sponzorů Demokratické strany.

Vzniká obraz justičního systému, v němž osobní vazby a politické zájmy často převažují nad důsledným stíháním trestných činů.

Williams, kdysi oslavovaný jako maják naděje pro spravedlivější justiční systém, je nyní podezřelý z udržování právě toho systému, který slíbil reformovat.

Co myslíte, jak dlouho potrvá, než se dozvíme, že se známý rapper oběsil ve vězení??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Kauza P. Diddyho: Systém se opět snaží zastřít zločiny vysoce postavených elit, politiků a celebrit

  1. P. Diddy ešte pod pôvodným „umeleckým“ menom Puff Daddy narapoval zrejme najodpudzujúcejšiu a najgýčovitejšiu popovú pieseň všetkých čias I’ll Be Missing You, v ktorej od začiatku do konca vykradol notoricky známy hit skupiny Police „Every Breath You Take“ . /Súhlasím, že najviac na nej zarobil autor originálu Sting./ Z nepochopiteľných dôvodov ju do omrzenia omieľajú slovenské rádiá dodnes, hoci už musí liezť totálne na nervy aj hluchonemým. Podobne ako mnohé ďalšie veci, najmä osemdesiatkové, napríklad Take On Me od A-ha. V podobných prípadoch vždy preladím na inú stanicu.
    Vrchol jeho „tvorby“ však predstavuje iná vykrádačka – na hnusnom sprznení klasiky „Kashmir“ od skupiny Led Zeppelin /pod názvom Come With Me/ sa podieľal aj sám Jimmy Page, čo je naozaj smutné.

  2. anonymný vlastenec, ale ved to je zname v hudbe podvodnikov! Ale tento článok je o pedofílii bohatích a obete sa nedokažu brániť, lebo nemajú miliardy a známosti aby ich usvedčili a odsudili! Čo by si robil keby ti znásilňovali dceru a potom ju i zavraždili? Pisal by si o ukradnutých textoch? Strápnil si sa!

  3. „Vzniká obraz justičního systému, v němž osobní vazby a politické zájmy často převažují nad důsledným stíháním trestných činů. “

    Slovanka, toto sa deje na Slovensk aspon 15 rokov… USA si vzali model od SK alebo SK od USA ??

    Ved advokati sudcovia prokur fizlovina, spista politikov pslancov uradnikov je napojena na mafiu – realitnu, firemnu, podhodnotit firmy (konkurzna mafia pana Zoroslava co pre SMER robi komprovidea – Kalinakov biely kon Matus Gemes tomuto Zorkovi v Lichtensteinsku cisti epniaze cez nadaciu…))… brutalne osobne vazby sudcovskej mafie na politikov.
    Ved advokati vyhlasuju sudne rozohnodutie roka… aka nestrannost? Šamko, Dudzikova a podobny odpad na Sudnej rade…

    Peenta ma svojich viazanych ludi v sudnictve na postoch, kde veedia vydierat velmi siroky okruh sudcov. Mafia s i vzdy hlada cesty a najnovsie sa vydavaju ženia medzi sebou.

    A ako Slovanka casto hovori – je uplne jedno kto vladne. Filadelfyova vo Zvolene nicila sudcu pocas 2021 (HegerMatovic) Milana za nahubok a jej syn 2024 pre Kalinakovu mafiu niči Martina Dana. Sudnictvo skurvene vzdy pracuje pre aktualny rezim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *