Big Tech omezil během voleb do EU miliony příspěvků, Jourová tvrdí, že šlo o ochranu demokracie

Big Tech omezil během voleb do EU miliony příspěvků, Jourová tvrdí, že šlo o ochranu demokracie

Nyní je mi už poněkud jasnější, proč byl smazán jeden můj příspěvek na YouTube s tvrdou (ale pravdivou) kritikou EU, který jsem právě krátce před volbami přinesla  – a vydržel sotva pár minut.

I když už není Jourová z pochopitelných důvodů eurokomisařkou, tak za tímto počinem ještě stála, neboť uvedený cenzurní zákrok se týkal období, kdy ještě byla na svém postu. To ostatně potvrzuje i její komentář, který je zmíněn na konci článku.

Ale nyní k odhalení, které ukazuje, jak hluboce nedemokratický je bruselský moloch.

Nedávné zprávy od společností Meta, Google a Tik Tok dokazují, že velké technologické společnosti cenzurovaly disent totalitním způsobem. „To by mohlo vést k éře techno-komunismu, ve které nevolená kabala rozhoduje o tom, co je realita pro nás ostatní,“ varuje  belgický europoslanec Tom Vandendriessche.

Nacházíme se v éře „cenzury jako služby,“ ve které se big tech podnikatelé podřizují politickým skupinám a jejich zájmům – a nepříjemné názory jednoduše stahují z oběhu.

Jak informuje portál Reclaim The Net, existují nové dokumenty dokazující, že Meta, Google a TikTok omezily v letošních červnových volbách do EU miliony příspěvků.

Meta hrdě oznámila, že snížila dosah deseti milionů příspěvků v celé Evropě. Použili více než 150 000 článků ověřujících fakta na Facebooku „k deeskalaci virality 30 milionů příspěvků.“

Podle Mety se nejednalo o cenzuru – ne, šlo jen o „škálování práce nezávislých ověřovatelů faktů.“ Jak říkají osoby odpovědné za tuto cenzuru, vše bylo provedeno ve jménu udržování „informovaných a spolehlivých diskuzí.“

„Samozřejmě, že oficiální vládní prohlášení a edikty z posvátných chrámů globálních zdravotnických organizací byly zcela osvobozeny od umírněného nadšení Mety.

Ostatně, proč kompromitovat důvěryhodnost těch, kteří se nikdy nemýlí – samozřejmě kromě případů, kdy se mýlí, ale my se nechceme zabývat nepohodlnými fakty,“ píše Reclaim The Net .

Na Instagramu, dalším meta produktu, tato nová mise moderování pokračovala. Platforma použila 39 000 článků s ověřenými fakty, aby omezila téměř milion příspěvků.

Milion „potenciálně nebezpečných“ myšlenek a názorů potřeboval pro dobro lidstva trochu algoritmického omezení.

Meta nebyla jedinou „digitální chůvou,“ která držela Evropany pod kontrolou.

S TikTokem se pravidla stala ještě nejasnější. Platforma hrdě přiznala, že omezila zavádějící příspěvky, ale na rozdíl od Mety ponechala čísla nejasná. Jejich cenzurní strategie byla také více o „uvědomění.“

„Tvůrci obsahu dostali jemný algoritmický odklon od lákavých dezinformací. Jak ohleduplné,“ uvádí Reclaim The Net .

TikTok prokázal svůj závazek ke „kurátorské realitě“ tím, že také upozornil irské uživatele na kontrolu faktů TheJournal.ie, časopisu, který je shodou okolností financovaný EU.

Žádný střet zájmů, že?

Google, „maják údajně neutrálního vyhledávače,“ hrál také důležitou roli v cenzuře. Pod velkorysým vedením společnosti Google dokonce YouTube automaticky blokoval videa, která vyhovovala jeho vlastním podmínkám.

Ano, čtete správně. I když obsah odpovídal vlastním pravidlům, neviditelná ruka ho považovala za „nedůstojný.“ Google nám vysvětluje, že chtěli omezit šíření dezinformací.

Ušlechtilý cíl, pokud pominete otravnou otázku, kdo může rozhodnout, co se považuje za dezinformaci – a proč.

Tom Vandendriessche, europoslanec z Patriots for Europe, se nenechal oklamat údajně čestnými prohlášeními o „ochraně integrity.“ Vandendriessche vykresluje jasný obraz nekontrolované moci technologických společností při rozhodování o tom, kdo je slyšet a kdo ne.

„To by mohlo vést k éře ‚technokomunismu‘, ve které nevolená kabala rozhodne, jaká je realita pro nás ostatní. ‚Technokomunismus‘, ve kterém myšlenky člověka, pokud neodpovídají danému narativu, možná ani neexistují,“  argumentoval  Vandendriessche pro Brussels Signal .

Není to tak, že by Vandendriessche křičel do prázdna, poznamenává Reclaim The Net. Jeho kritika se opírá o zkušenost, protože jeho strana již ochutnala hořké plody deplatformace.

„Pokud demokraticky zvolený politik nemůže ani pozvednout hlas, aniž by do toho zasáhli tech giganti, jakou naději má průměrný občan, který šíří nepohodlnou pravdu,“ ptá se portál správně.

Vedení EU je z tohoto typu totalitní cenzury rovněž nadšeno. Věra Jourová, bývalá místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost, se zřejmě domnívá, že narazila na skvělou novou metodu, jak „chránit integritu voleb.“

Její postoj k tajné ovlivňovací kampani Big Tech byl pozoruhodně kladný a tvrdila, že jde o „ochranu demokracie.“

V konečném důsledku to znamená, že několik ultrabohatých korporací v tichosti rozhoduje o tom, co se smí a nesmí říkat během volebního období.

Fascinující je, že EU tvrdí, že tato centralizovaná kontrola je naší výhodou. Je to způsob, jak bojovat proti hroznému strašidlu „dezinformací.“

Mimochodem, velmi by mne zajímalo, jak se výše uvedený belgický europoslanec, který situaci komentuje, srovná s tím, že je ve frakci se stranou, která této situaci velmi aktivně napomohla a jejíž kandidátkou v EU byla 10 let právě Jourová?

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Big Tech omezil během voleb do EU miliony příspěvků, Jourová tvrdí, že šlo o ochranu demokracie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *