Jistě mnozí z vás nebudou souhlasit s tím, že by měla být eutanázie nezákonná. Také já jsem bývala zastáncem možnosti eutanázie v případě, kdy člověk nevýslovně trpí a nemá žádnou šanci na další normální život. Tedy zde by vlastně bylo zkrácení utrpení jakýmsi aktem milosrdenství.
Nicméně poté, co se o tuto otázku v několika posledních letech intenzivně zajímám, je nyní můj názor takový, že eutanázie by povolena být neměla. Ve všech zemích, kde je nyní povolena, to totiž začínalo úplně stejně.
V první fázi byla skutečně eutanazie povolena jen ve velmi výjimečných případech u těžce nemocných lidí. Nicméně postupně se začaly přidávat další a další skupiny obyvatel:
Psychicky nemocní, chudí, invalidé, kteří nemají žádné bolesti, ale pouze fyzická omezení, jakkoli nemocní i s výhledem na úspěšnou léčbu, někde se již dokonce nabízí párová smrt – s těžce nemocným člověkem se může nechat uspat i jeho zdravý partner.
Snižuje se také věková hranice (a například v Holandsku již žádná neexistuje), v Kanadě se pak eutanazie nabízí chronicky (ale ne smrtelně) nemocným, i když o ni nestojí. Ve výčtu toho, jak se možnosti eutanazie rozšiřují, by se dalo pokračovat.
V Kanadě již mnozí pacienti hlásí, že po odmítnutí eutanazie s nimi nemocniční personál zachází jako s „odpadem,“ protože nadále hodlají zatěžovat zdravotnický systém.
V několika zemích již uvažují o přijetí zákona, který by výslovně zakazoval lékařskou pomoc nemocným lidem od určitého věku (padaly hranice od 70 nebo 75 let). Takový člověk by se měl údajně nechat zemřít bez pomoci s tím, že povoleny by byly jen léky na úlevu od bolesti. Nabídka eutanazie je zde považována za nutnou.
Ano, přesně výše uvedené a mnohé další mne přimělo přehodnotit názor na eutanazii. Jakmile (a bude to brzy) se začne prosazovat u nás, budu první, kdo proti přijetí zákona vystoupí. Vím totiž, kam „salámovou metodou“ povede.
Nejspíš až tam, že od určitého věku bude eutanazie povinná, aby starý člověk nezacláněl a nebyl společnosti na obtíž. I takové nápady již padly…
Dále již přináším článek Dr. Vernona Colemana, který se k tématu také vyslovil…
Existují různé obavy ohledně eutanazie, včetně možnosti zneužití, nátlaku a nesprávné diagnózy při určování způsobilosti pacienta. Není těžké najít případy, kdy lidem byla špatně diagnostikována terminální onemocnění, aby se později zjistilo, že mají benigní onemocnění.
Sdílením pravdy můžete něco změnit a pomoci zastavit hrůzu sebevraždy za pomoci lékaře.
Následující esej je se svolením převzata z knihy Jacka Kinga „ Proč nás chtějí zabít. “ Nikdo v politice ani v médiích nebude debatovat o eutanazii. Stejně jako u covidu je pravda potlačována. Nikdo jiný nezveřejní argumenty nastíněné v knize Dr. Kinga.
1) Není znám způsob, jak zabíjet lidi pokojným, bezbolestným a důstojným způsobem.
2) Ať už bude v kterékoli zemi schválen zákon legalizující eutanazii, parametry se pravděpodobně velmi brzy poté rozšíří. Takže pokud bude například přijat zákon, který legalizuje zabíjení pacientů na samém konci jejich života, zákon se rozšíří i na pacienty, kteří nejsou nevyléčitelně nemocní. A pak se zákon rozšíří i na duševně nemocné a na děti.
3) Existují důkazy, že pacienti, kteří nejsou připraveni zemřít, budou nuceni přijmout eutanazii.
4) Chudí a ti, kteří potřebují vyplácení dávek a státní podporu, budou pravděpodobně šikanováni nebo vydíráni, aby přijali eutanazii.
5) Příbuzní, kteří chtějí těžit z pozůstalosti starší osoby, zařídí eutanazii ze zištných důvodů.
6) Nemocnice, které chtějí uvolnit lůžka, budou klidně zabíjet pacienty.
7) Existuje také riziko, že lidé, kteří přijedou do nemocnice v sanitce poté, co jim byl podán silný lék proti bolesti nebo uklidňující prostředek, budou okamžitě vyzváni, aby přijali sebevraždu za asistence lékaře.
A protože budou zmatení a vyděšení, přijmou nabídku, aniž by správně chápali důsledky. Lékaři, kteří se podílejí na péči o pacienty, by se nikdy neměli zapojit do propagace, prodeje nebo dokonce diskuse o eutanazii.
8) Někteří zastánci eutanazie tvrdí, že kandidáti na sebevraždu musí mít smrtelnou nemoc. A některé programy eutanazie začínají tím, že se musí očekávat, že pacient do šesti měsíců zemře. Aktivisté říkají, že to vylučuje pacienty, kteří mohou žít roky. Mýlí se, samozřejmě.
Mýlí se, protože prognózy jsou subjektivní a častěji se mýlí, než jsou správné. Mohl bych zaplnit Londýn lidmi, kterým bylo řečeno, aby se připravili na smrt, ale kteří pak ještě žili mnoho let. Zastánci eutanazie předpokládají, že je možné rozhodnout, že nemoc je smrtelná.
Každý (lékař nebo zdravotní sestra), kdo oznámí, že nemoc je smrtelná, je hlupák. Pochybuji, že jsem sám, kdo viděl pacienty, kterým bylo řečeno, že jsou nevyléčitelně nemocní, jak se uzdravují a užívají si dlouhého života – a nezřídka přežili lékaře, který jim řekl, že umírají.
Diagnostické chyby nejsou zdaleka tak vzácné, jak by si lékaři představovali. Dr. Vernon Coleman popsal, jak mu byla mylně diagnostikována rakovina ledvin a bylo mu dáno šest měsíců života. To bylo skoro před 40 lety. Ve skutečnosti se radiologové, kteří stanovili diagnózu, mýlili.
Zdá se, že politici předpokládají, že je možné předpovědět, kdy pacient zemře. Není. Velmi příležitostně pacient skutečně zemře, jak bylo předpovězeno, ale domnívám se, že je to spíše způsobeno faktorem voodoo nebo negativním placebem, než jakoukoli brilantností ze strany prognostika.
Lékaři, stejně jako šamani, mohou mít silný vliv na výsledek nemoci, pokud dají pacientovi pevnou a profesionálně znějící prognózu. Jinými slovy, pokud lékař řekne pacientovi: „Za šest měsíců budeš mrtvý,“ existuje šance, že pacient bude za šest měsíců mrtvý, protože to řekl lékař.
Je vzácné, že pacienti zemřou dříve, než to navrhne prognostický lékař, ale je běžné, že pacienti žijí podstatně déle. Vybrat pacienta jako vhodného k eutanazii na základě prognózy je vždy nebezpečné a neospravedlnitelné. Příklady chybných diagnóz a chybných prognóz není těžké najít.
Pětačtyřicetileté matce dvou dětí bylo řečeno, že má na játrech neoperovatelný nádor. Bez přítomnosti rodiny jí bylo řečeno, že jí zbývají dva měsíce až dva roky života. (Jak může kterýkoli lékař nabídnout tak bizarně širokou prognózu, je těžké pochopit.) Ve skutečnosti měla nezhoubný nádor jater.
Měsíc jí o chybě neřekli. Trvalo to rok, než se žena vzpamatovala z traumatu z mylné diagnózy. Ale co kdyby se nechala přesvědčit, aby přijala eutanazii? U další ženy, které bylo řečeno, že má rakovinu v terminálním stádiu, bylo zjištěno, že trpí sarkoidózou.
Opět byla stanovena chybná diagnóza a tentokrát byla pacientka léčena toxickou chemoterapií a podrobována častým CT vyšetřením a lékařským kontrolám. Chybná diagnóza byla udržována po dobu čtyř let.
Třetí ženě, která měla v anamnéze rakovinu prsu, bylo řečeno, že se rakovina vrátila a rozšířila se do jejích plic. Podstoupila léčbu včetně radioterapie. Po pěti letech víry, že může každou chvíli zemřít, bylo ženě sděleno, že nemocnice udělala chybu a ve skutečnosti má bronchiektázii.
Jednapadesátiletému muži bylo sděleno, že má pokročilou amyotrofickou laterální sklerózu (ALS). Druhý lékař souhlasil s diagnózou, která byla stanovena na základě 10minutového vyšetření. Mužovi bylo řečeno, že se už nikdy nevrátí do práce a brzy nebude moci chodit.
Byl kontaktován terapeutem ohledně lékařsky asistované smrti a začal plánovat hudbu pro jeho pohřeb. Muž zavřel svůj podnik a sdělil strašlivou zprávu svým přátelům a rodině. Bylo mu řečeno, že nebude žít až do příštích Vánoc.
Nakonec muž navštívil třetího lékaře, který mu řekl, že mu byla nemoc špatně diagnostikována a ve skutečnosti má neuropatii způsobenou cukrovkou.
U 65letého muže byla diagnostikována nemoc motorických neuronů a bylo mu řečeno, že je nevyléčitelně nemocný a zbývá mu pouhých šest měsíců života. Bylo mu řečeno, aby si vybral hospic.
Později zjistil, že jeho příznaky byly ve skutečnosti způsobeny léky, které užíval. Když mu bylo řečeno, že je nevyléčitelně nemocný, vysadil tyto léky a jeho příznaky zmizely.
Tyto kazuistiky nejsou v žádném případě neobvyklé. V zemích, kde je asistované zabíjení zavedeno, nepochybně nastanou případy, kdy špatně diagnostikovaní pacienti zvolí eutanazii a zemřou zcela zbytečně.
Jednou z hlavních námitek proti trestu smrti (proces, který často trvá mnoho let a probíhá opakované zkoumání důkazů) je obava, že dojde k chybě a bude zabit nevinný člověk. Stejná námitka může a měla by být vznesena proti lékařsky asistovanému umírání.
Abychom to shrnuli, měli byste být proti eutanazii, pokud:
- Je vám více než 60 let nebo doufáte nebo očekáváte, že se dožijete dne, kdy budete mít více než 60 let.
- Cítíte se někdy zasmušilí nebo skleslí, rozrušení, ustaraní nebo unavení životem.
- Jste zapomnětliví nebo duchem nepřítomní.
Máte jakýkoli zdravotní problém (cukrovka, artritida, dýchací potíže, srdeční problémy, špatné vidění, špatný sluch nebo inkontinence, abychom jmenovali jen malý výběr).
Všechny tyto problémy a situace by mohly umožnit lékařům a sestrám zabít vás pro vaše „vlastní pohodlí“ a učinit tak bez vašeho svolení.
Sdílením pravdy můžete něco změnit a pomoci zastavit hrůzu sebevraždy za pomoci lékaře….
Priekopníkom eutanázie /a vegánskej stravy/ v III. ríši bol sám Hitler – faktický zakladateľ IV. ríše.
) Žhavé dívky na vás čekají na — https://ok.me/q9FH1