Zákon, který povede k likvidaci evropského zemědělství, byl včera schválen jen poměrně těsně, v Rakousku způsobil vládní krizi

Zákon, který povede k likvidaci evropského zemědělství, byl včera schválen jen poměrně těsně, v Rakousku způsobil vládní krizi

Jak jsem vás již včera informovala, tak jen těsnou ministerskou většinou prošel zákon, který velmi zásadně poškodí evropskou potravinovou bezpečnost. Na jeho základě bude docházet k rozsáhlému vyvlastňování zejména v oblastech tzv. Natura 2000.

Renaturační zákon předstírá, že slouží obnově přírodních stanovišť a snaží se obalamutit lidi, aby uvěřili, že potřebují žít v neporušeném prostředí pro „Zelenou dohodu pro Evropu.“

Ve skutečnosti však zákon vyžaduje, aby zemědělci a lesníci ponechávali obrovské plochy ladem, což ohrožuje potravinovou bezpečnost. Mnoho zemědělců samozřejmě zkrachuje a stále více zemědělských komodit se bude dovážet.

I proto EU nedávno uzavřela dohody o volném obchodu s africkými a jihoamerickými zeměmi či s Novým Zélandem.

Pro tento zákon nebylo dosud dostatek hlasů, nicméně těsně před hlasováním se ozvala rakouská zelená ministryně Gewesslerová, která – proti vůli vlastní vlády – se nakonec rozhodla hlasovat pro.

Ovšem pro české a slovenské čtenáře jen zdůrazňuji, že udělala pouze to, co český ministr Hladík a slovenský ministr Taraba, neboť oba svorně také pro tento zákon hlasovali.

Zákon bývalého eurokomisaře Franse Timmermanse je považován za nejdůležitější zbývající část tzv. Green Dealu.

Proti byly: Itálie, Finsko, Polsko, Švédsko, Nizozemsko a Maďarsko; zdržela se Belgie.

Bylo to těsné, s nezbytnou většinou 15 států s 65 % obyvatel EU. Podle pozorovatelů to bylo pouze hlasování Gewesslerové, zelené rakouské ministryně, které umožnilo skandální zákon schválit.

I když na první pohled to vypadá, že odpůrci byli v menšině, tak i s Rakouskem už by země, které hlasovaly pro, nedávaly potřebnou kvalifikovanou většinu.

Právě Rakousko dlouhodobě deklarovalo, že bude hlasovat proti, takže nikdo nečekal, že by zákon přes ministry prošel. Ovšem pokud by se naše loutková vláda „trhla“ a Hladík hlasoval proti, tak by zákon neprošel.

Tedy není proč se zlobit na rakouskou ministryni, když i náš lokaj oddaně podpořil Timmermansův šílený zákon. Počet obyvatel máme větší  než Rakousko, které bylo oním jazýčkem na vahách.

Také by mne zajímalo, co na to lidovečtí voliči, ale i voliči ODS, kteří většinou s podobnou politikou nesouhlasí. Budou i nadále volit tyto chameleony, kteří hlasují ve stylu, který vytváří dojem, že naší vládě dominují Piráti?

Jak se se souhlasem srovnají Slováci je také otázka, nicméně tyto postoje – jinak mluvím doma a jinak v Bruselu či Washingtonu – známe i od jiných politiků.

Otázka také je, jak dalece by případný nesouhlas Slovenska, které je o něco menší než zmíněné Rakousko, které mělo být oním jazýčkem na vahách, pomohl.

Ovšem lid se zpravidla do EU nedívá, většinu zajímá, co se děje doma, i když nás politika, která se „peče“ v EU ovlivňuje mnohem víc než ta domácí.

Nakonec je ještě velmi malá šance, že se něco zvrátí. Rakouská vláda, která svoji vlastní ministryni pověřila tím, aby hlasovala proti, totiž zelenou političku zažalovala a dokonce uvádí, že se dopustila porušení Ústavy.

Rakouský kancléř se domnívá, že Evropský soudní dvůr by měl prohlásit hlasování za neplatné. Tvrdí, že hlasování ministryně je nezákonné.

Nicméně ministryně si za svým hlasováním stojí, včera ihned po hlasování prohlásila: „Dnes vysíláme signál z Lucemburska – takto nesmíme pokračovat. Rozhodnutí je vítězstvím pro přírodu.“

Dále prohlásila, že její svědomí jí neomylně říká, že „jsou zapotřebí odvážná rozhodnutí.“

To, že to bude pro Rakousko znamenat například konec sedláků a pasoucích se krav v Alpách, je samozřejmě nyní podružné. Koaliční ÖVP podává na  Gewesslerovou stížnost za zneužití pravomoci, protože ignoruje hodnocení ústavní služby se soukromými znaleckými posudky.

Ať je to jak chce, pro EU je hlasování platné, ostatní si musí Rakušané vyřídit interně v rámci vlády, která už beztak „po švestkách“ končí, neboť již v září čekají tuto sousední zemi parlamentní volby.

A v preferencích jasně vede opoziční FPÖ – a to s velkým náskokem. Zdá se, že tento poslední průšvih, který poškodí nejen Rakousko, ale celou Evropu, jim dále přispěje k ještě většímu náskoku.

Nyní bude zajímavé sledovat, co na zákon evropští zemědělci. Nic pro ně tak likvidačního zde zatím nebylo. Kdypak vyrazí do ulic? A co naši zemědělci? Jak se jim líbí hlasování naší vlády??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 38 Průměrně: 5]

9 thoughts on “Zákon, který povede k likvidaci evropského zemědělství, byl včera schválen jen poměrně těsně, v Rakousku způsobil vládní krizi

  1. Keby Timmermansa alebo ktoréhokoľvek iného súčasného či bývalého nevoleného eurobyrokrata bez milosti zabil moslim, nebola by ho škoda. Mimochodom, zradná Ficova vláda vyslovila pri tvorbe novej Európskej komisie židovskému fašistickému netvorovi Šefčovičovi. Ktorý pred 5 rokmi ako kandidát na prezidenta drzo klamal o nikdy neexistujúcej kresťanskej viere a nikdy nejedených rezňoch . Samozrejme,že v kostole nikdy nebol, nikdy neoslavoval kresťanské sviatky a nikdy nežral ani bravčovinu. Pohnojil si to, Tiso, ty starý tučný gay!

  2. Na co nenavistne komentre? Lide si ty politiky zvolili, tak budou muset pojidat maso, treba karbanatky z chrobaku, moucnych cevu, stenic a jine haveti a zachrani tak planetu. A rakovinne utvary lidi se po vyriznuti tez daji pouzit. EU jiz pouziti mouky z hmyzu schvalila, potraviny jsou znaceny jako s pridavkem E-120. Ve Spanelsku se buduje velika tovarna na umele maso z rakovinnych bunek, takova sunka z rakovinnych vyrustku bude urcite pochoutka. A klesne-li potom zivotnost lidi tak pod 60 let, stat usetri za vyplaty duchodcum a bude moci vyhodne kopit zbrane. Kdyz nekdo dozije 65 let. tak bude uspan aby uz nenicil planetu. Vsichni budou spokojeni hlavne mladi lide, nebot nebudou muset platit na duchod.
    Jen tak dale EU! S EU v čele dojdeme do blahobytu!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *