Španělsko: Už téměř měsíc se každý den protestuje v ulicích (videa)

Španělsko: Už téměř měsíc se každý den protestuje v ulicích (videa)

Španělsko je další evropskou zemí, kde aktuálně probíhají protesty proti krajně levicové progresivistické vládě, která dlouhodobě pracuje na výměně obyvatel.

Zejména na začátku protestů byly v některých dnech v ulicích statisíce až kolem milionu lidí, kteří protestují proti přesluhující vládě, která se i přes volební pat stále drží u koryta. Moc si chce navíc udržet s pomocí katalánských proislámských separatistů.

Je překvapivé, jak malý zájem svět projevuje o to, co se děje ve Španělsku, od té doby, co lidé vyšli do ulic na protest proti protiústavním plánům úřadující vlády zajistit si další funkční období

Protesty pokračují 27 po sobě jdoucích dnů  tváří  v tvář policejnímu násilí. 

Ještě překvapivější, jak by se mohlo zdát, je „rozhodná“ reakce EU, dívající se na „druhou stranu.“ V Bruselu nikoho nezajímá. co se děje v  jedné z největších zemí EU, a to jak rozlohou, tak počtem obyvatel.

Postoj EU je takový, že problém Španělska se separatisty, kteří chtějí zemi rozbít a islamizovat, je vnitřní, a že je třeba jej vyřešit interně. 

Zavírají oči před další zemí EU, Belgií, která chrání separatisty, kteří uprchli před španělskou spravedlností a brání provedení příkazu k zatčení, který španělský nejvyšší soud vydal proti Carlesi Puigdemontovi – nynějšímu europoslanci – a dalším katalánským spiklencům z října 2017, kdy proběhl pokus o převrat.

Nezáleželo na tom, že byli obviněni ze zločinů zpronevěry veřejných prostředků, vzpoury a vykrádání. Taková urážka španělského právního státu by neměla být ani přípustná, ani odpustitelná.

Ale to je to, co dělá běžně EU. Zasahuje do věcí, které se jí dotýkají málo nebo vůbec, ale tam, kde se to nehodí, se dívá jinam.

Byla by dnes ve Španělsku socialistická vláda, kdyby Pedro Sánchez a jeho ministři Socialistické strany (PSOE), včetně ministra spravedlnosti, rozhodně nepopřeli, že udělit amnestii katalánským pučistům je podle ústavy možné?

Kdo by je volil, kdyby se vědělo, že potřebují separatisty jako oporu pro progresivistickou vládu?

Kolik hlasů by získali, kdyby řekli, že nevrátí Puigdemonta zpět spoutaného, aby čelil spravedlnosti? Vládl by dnes vůdce tvrdé levicové strany španělských socialistů (PSOE) Sanchez, kdyby Španělům předem řekl, že udělí amnestii právě těm separatistům, kteří 1. října 2017 provedli státní převrat? 

Puigdemont, který vidí blízkost beztrestnosti, nechal Sáncheze navrhnout ad hoc zákon o amnestii. Právní důsledky jsou obrovské. Prostě se to neslučuje s ústavou a se zákony. 

Tato proradnost je důvodem, proč již téměř čtyři týdny vycházejí Španělé do ulic v obrovských a bezprecedentních protestech. 

Lidé nezapomněli, že v roce 1978 všichni Španělé hlasovali pro ústavu, na níž se podíleli řečníci všeho cítění, včetně komunistů a nacionalistů. Tímto způsobem se upevnila demokracie. 

Nezapomněli, že článek 2 ústavy zní následovně: „Ústava je založena na nerozlučné jednotě španělského národa, společné a nedělitelné vlasti všech Španělů a všichni Španělé jsou si před zákonem rovni“.

Vědí, co amnestie znamená, a že to neznamená milost, ale že stát uznává, že  zločin neexistoval; a že logickou dedukcí se stát dopustil zločinu tím, že převrátil a zesměšnil ústavu. 

Socialistická strana prezidenta Sáncheze (PSOE) získala ve volbách 23. července 121 křesel. Mainstreamová konzervativní Lidová strana (PP) získala 137 křesel. Ani jedna z nich neměla dostatek hlasů k sestavení vlády.

Stranám PP a VOX (vlastenecká strana) chyběla pouhá čtyři křesla k celkové většině, ale jedinou stranou, se kterou mohly vytvořit koalici, byla Baskická nacionalistická strana.

 

Je snadné si představit, co Baskové požadovali výměnou za svých pět křesel: ne méně než převod všech pravomocí na ně pro jejich region. K dohodě samozřejmě nedošlo.

Poté, co prezident Sánchez uzavřel dohodu s katalánskými pučisty, přivedl Španělsko na pokraj propasti, k územní a sociální roztržce, a to vše proto, aby mohl získat potřebná křesla, aby zůstal u moci. 

To, co pro něj bylo před 23. červencem rázné ne, překroutil ve vítězství řadou opovrženíhodných triků, které ho udrží u moci, ale zničí španělskou ještě ne padesátiletou Ústavu. Říká, že nelhal, jen mění názor.

Není divu, že tak obrovské množství Španělů v každém městě vychází každý den do ulic. Hájit právní stát, vlast, dělbu moci a ústavu. 

Všechna sdružení soudců, státních zástupců, právníků, bezpečnostních sil, státních úředníků, diplomatů – až 90 skupin – vyjádřila své odmítnutí „Sanchezova“ zákona, vytvořeného v tajnosti a stále neznámého jako celku.

Pokud by se Sánchezovi podařilo převzít vládu s pomocí obžalovaných separatistů, pak by to byl již definitivní konec Španělska.

Jak Sánchezovi socialisté, tak Puidgemontovi separatisté, podporují muslimskou invazi a islamizaci Španělska. I to je důvod, proč mnoho Španělů na protestech volá: „Španělsko je křesťanské, ne muslimské!“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Španělsko: Už téměř měsíc se každý den protestuje v ulicích (videa)

  1. Francisco Franco, mimochodom Žid, urobil veľkú chybu, že nedal vykántriť všetkých Baskov aj Kataláncov na spôsob Adolfa H. Alebo ich aspoň nerozptýlil po celom Španielsku, resp. nedonútil k emigrácii. Teda niečo podobné, ako plánoval /ale bohužiaľ nestihol urobiť/ Stalin. Súhlasím s názorom, že provokácie baskických teroristov a katalánskych separatistov /radi by obaja o. i. zrušili povinnú španielčinu na školách/ voči jednotnému štátu dávno presiahli únosnú mieru.

  2. A ty protesty už jsou jako národní sport, stojí to sice mnoho peněz, ale výsledek je nulový a politici z toho mají jen srandu neb z jejich kapes to nejde. Takže ovečky na náměstí a hodně vyřvávat, to je nejdůležitější, tím pomáháte ve zviditelnění jistým stranám které by se velice rády dostali k lepším korytům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *