Čím více muslimů, tím více se množí požadavky na úpravu práva dané země tak, aby se podřídilo právu šaría. Mnohé zákony jsou v Evropě skutečně upravovány či zaváděny právě na žádost muslimů. K nim patří například v některých zemích EU (včetně ČR) platný zákon o předsudečné nenávisti, který je obdobou zákonu o rouhání podle práva šaría. Tento zákon je hojně využíván proti více či méně drsným kritikům muslimů, islámu či muslimské invaze. Jen u nás již bylo od roku 2018, kdy byl schválen, na jeho základě odsouzeno více než 100 lidí. Mnoho lidí dostal tento zákon do soudních síní například v Německu.
Většina evropských zemí se tedy různým způsobem pomalu ale jistě přizpůsobuje právu šaría. A pokud se stane, že některá pravidla, normy či zákony odporují právu šaría, můžete si být jisti, že se muslimové dřív či později ozvou. Obzvlášť pak v zemi, která míří zkratkou k chalífátu…
Odborový svaz řidičů a kurýrů aplikací (ADCU) podnikl právní kroky proti Uberu ve světle přetrvávajících obav, že důchodové zabezpečení pro řidiče nebylo v souladu s právem šaría, a požadoval, aby byla do 14 dnů přijata nápravná opatření.
Právní zástupci odborů již dříve napsali společnosti Uber, že požadují, aby důchodové zabezpečení bylo v souladu s právem šaría, a vysvětlili, že se nyní uchýlili k právním krokům poté, co společnost neodpověděla na tuto korespondenci.
Odhaduje se, že až 75 % řidičů Uberu ve Velké Británii jsou muslimové..
Už aj v totálne islamizovanom Švajčiarsku len veľmi ťažko nájdete banku, ktorá by neponúkala svoje služby v súlade s tvrdou saudskoarabskou šaríou…