Umíte si představit, že by se v oficiálních knihkupectvích mohla prodávat kniha, která by začínala stejnou větou, jen místo slova „bílé“ by bylo slovo „černé“? Samozřejmě by nic podobného možné nebylo. Nicméně pokud podporujete protibělošský rasismus, pak je vaše kniha v jakémkoli knihkupectví knihou vítanou. Podobně, jako je tomu u této knihy americké černé autorky…
„Dobrý Bože, pomoz mi nenávidět bílé lidi.“ Tak začíná A Rhythm of Prayer: A Collection of Meditations for Renewal, bizarní kniha, napsaná černou protestantskou teoložkou Chanequou Walker-Barnesovou, která byla vydána v únoru a je k dispozici na hlavních stránkách e-shopů, jako jsou Target, Barnes & Noble a Amazon. Protibělošský rasismus je tak podporovaný stejnými on-line obchodními platformami, které jinak údajně zakazují „rasistické“, „sexistické“ a „homofobní“ knihy.
„Prosím, pomozte mi nenávidět bílé lidi,“ píše Walker-Barnesová. „Nebo je alespoň chtít nenávidět. Nebo se o ně alespoň, Bože, přestaň starat, jednotlivě i kolektivně. Chci se přestat starat o jejich deviantní rasistické duše, přestat věřit, že mohou být lepší, že mohou přestat být rasističtí.“ Žádný běloch proto není uchráněn spisovatelčiných výpadů, s nimiž pokračuje v modlitbě a žádá o pomoc i nenávist k umírněným bělochům, „laskavým“, kteří maskují svůj rasismus laskavostí vůči černochům, ale zároveň nedělají nic pro boj proti nadřazenosti bílých.
„Modlím se za to, abys mi pomohl nenávidět ostatní bělochy – víte, mám na mysli ty milé,“ píše Walker-Barnesová. „Trumpovi voliči, kteří se nestarají o barvu pleti, ale kteří dělají jemně rasistické komentáře. Lidé, kteří mě rádi pozvou na večeři, ale kteří upozorní okolí pokaždé, když kolem jejich domu projde neznámý černoch. Ušetři mě jejich bílého klábosení a slz bílých žen.“
Rytmus modlitby je č. 1 v sekci Uctívání křesťanské meditace a oddanosti Amazonu a je bestsellerem New York Times. Kniha je podle popisu platforem, které ji prodávají, „sbírkou pohyblivých, něžných modliteb za radostný odpor a výzvou k akci. Tyto velmi sladké, ale podvratné modlitby nabízejí čtenářům intimní pohled na jinou formu modlitby.“ Target popisuje sbírku jako „bezpečný prostor, kde lidé mohou hledat pomoc, naději a mír“.
„Po pravdě řečeno, moje rodina a osobní zkušenosti mi poskytly miliony důvodů nenávidět bílé lidi,“ říká Barnesová. „Nenávist je oprávněná. Možná pro to najdu i biblický precedens,“ říká teoložka..
Tolik tedy ke knize, která je údajně antirasistickými platformami podporována, vyzdvihována a doporučována. To už není jen protibělošský rasismus. To je záměrné poštvávání ras, které má vést k mezirasové válce. Je pak snad náhoda, že se do Evropy z Afriky přiváží černí zločinci (což potvrzují také vládci daných zemí) a členové islámských teroristických bojůvek? Ne, samozřejmě o žádnou náhodu nejde.
Nebo snad ještě existuje někdo, kdo pochybuje o tom, že vyvolávání této nenávisti je zcela záměrné??
Dobrý den,
v zásadě mám na to jednoduchý recept. Znakem bílé nadřazenosti je např. medicína,nechtˇ černochy operují pouze černoši.Platí ve všech oblastech života, černošští opraváři vozidel, stavaři, policisté, prodavači, zbraně vyrobené bílým mužem jim musí být okamžitě zabaveny, kuchaři pouze černoši, ideálně vytvořit černošské čtvrti tzv. getta, a předved´te jak to zvládáte. Prostě už nic vyrobené a poskytované bílým mužem, jakožto znakem bílé nadřazenosti. Taková černošská záchranná služba, emergency, je obzvláště pikantní představa. Nebo film pouze s černými herci, a to se týká i vynálezu jako televize, obuv, šaty, mobilní telefony a jiné, to jsou vše znaky bílé nadřazenosti a negr je musí okamžitě s odporem odhodit. Jinak se vědomě podřizuje bílé nadřazenosti. Nesmí užívat jakéhokoliv výrobku, který nevynalezl hrdý černý muž.
Sluníčkáři nám stále vštěpují, že nenávist není řešením, tak jsem zvědav, jestli to také připomenou autorce jež vybízí k nenávisti (?) , samozřejmě že ne.