Vetřelci se stále častěji uchylují k požárům, aby se dostali rychleji do své zaslíbené země

Vetřelci se stále častěji uchylují k požárům, aby se dostali rychleji do své zaslíbené země

Od loňského léta, kdy na radu jisté německé neziskovky zapálili afghánští džihádisté tábor Moria, hoří v různých zemích Evropy mnohé další tábory. Kolem vánoc takto vyhořel například tábor Lipa v Bosně, dále vyhořelo hned několik táborů v Itálii, tábor ve španělské enklávě Melilla či britský tábor v místě bývalých kasáren. Nyní zapálili vetřelci další tábor v Řecku – Kara Tepe.

Tisíce invazistů žily ve stanovém městečku Kara Tepe (také známém jako Mavrovouni) na ostrově Lesbos poté, co vyhořel právě nechvalně známý tábor Moria.

Po žhářských útocích v září 2020, které zničily tábor Moria, se Kara Tepe stala hlavním táborem na ostrově Lesbos. Řecká vláda od té doby schválila výstavbu nového uzavřeného přijímacího centra ve Vastrii (poblíž vesnice Nees Kydonies), které má být dokončeno do konce roku 2021.

V úterý vypukl v Kara Tepe požár, který si vyžádal zásah hasičů. Zatímco úřady tvrdí, že požár mohl zažehnout elektrický zkrat, opět se spekuluje o tom, že vetřelci mohli požár zažehnout s pomocí některých neziskovek. Německá fotografka Rebecca Somerová byla v Morii, když tábor na řeckém ostrově Lesbos vzplál. Viděla, jak jsou německé neziskovky spoluzodpovědné za žhářství.

Požáry v azylových centrech se staly běžnou taktikou používanou k vynucení relokace. Ve stejný den, kdy vypukl požár v Kara Tepe, byli dva vetřelci z Afghánistánu odsouzeni k pěti letům vězení za vypálení tábora Moria, kde v té době žilo asi 20 000 osob. Očekává se, že ze stejného důvodu budou souzeni další čtyři džihádisté.

https://youtu.be/_uvOxDia_yk
požár v britském Kentu

Vetřelci byli podezřelí nebo obviněni z nedávných požárů v jiných azylových táborech v Řecku, Bosně, Španělsku a Spojeném království. Podle zprávy efsyn bylo v září loňského roku v Přijímacím a identifikačním centru pro žadatele o azyl (KYT) na Samosu založeno několik požárů. Tři cizinci byli obviněni ze žhářství, které způsobilo značné škody na areálu, uvedla policie.

tábor Lipa v Bosně

Když vetřelci dne 23. prosince 2020 zapálili tábor poblíž bosenského města Bihac, Evropská unie oznámila, že zvýší svou humanitární pomoc o 3,5 milionu EUR, a označila životní podmínky invazistů za nepřijatelné. A volalo se po obnově vyhořelého tábora Lipa.

V únoru bylo britskými orgány činnými v trestním řízení zatčeno tucet podezřelých po požáru tábora v Kentu. Napierova kasárna, bývalé vojenské zařízení, byla použita pro stovky vetřelců, překračujících Lamanšský průliv z Francie.

nedávný požár španělského tábora
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

One thought on “Vetřelci se stále častěji uchylují k požárům, aby se dostali rychleji do své zaslíbené země

  1. Neziskovkáře zavřít za navádění k trestnému činu a ilegály za žhářství, žádné hotely. I když je to rada k ničemu, páč voliči sis zvolili vítání 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *