Jak známo, tak drtivá většina osazenstva řeckých táborů nehodlá v Řecku zůstávat, vesměs míří do Německa či jiné západoevropské země, kde mají již svoje vlastní komunity a zároveň i štědré dávky. Oproti tomu Řekové jsou rádi za každého vetřelce, kterého se jakkoli zbaví. Spokojenost je tak na obou stranách . jak na straně přivandrovalce, tak na straně přetíženého Řecka.
AfD vyzvala německou vládu, aby podnikla tvrdší kroky proti přivandrovalcům z Řecka, kteří vstupují do Německa navzdory svému ochrannému statusu. Podle zpráv se jedná o zhruba 1000 lidí měsíčně.
„Německo musí okamžitě ukončit tento azylový cestovní ruch z Řecka a zastavit vstup. Je nepřijatelné, aby řecké orgány předaly žadatelům o azyl cestovní doklady, aby mohli nastoupit do dalšího letadla do Německa, aby si mohli vybrat svou preferovanou hostitelskou zemi,“ řekl Erik Holm, zástupce předsedy parlamentní skupiny AfD ve Spolkovém sněmu.
„Nyní jde o případ, kdy dotčené osoby mají obvykle pasy vydané Řeckem žadatelům o azyl, jimž byl přidělen statut uprchlíka a ti jsou proto v zásadě oprávněni vstoupit na území Německa a zůstat tam na krátkodobý pobyt,“ zdůraznilo ministerstvo vnitra.
Spolková vláda zároveň připustila, že nemá žádné znalosti o celkovém počtu žadatelů o azyl v Německu, kterým již byla poskytnuta mezinárodní ochrana v jiném členském státě.
Holm to také považuje za nepřijatelné: „Skutečnost, že ministr vnitra Horst Seehofer v tomto směru nekoná už měsíce, musí být nyní považována za záměr.“ Spolková vláda otevřeně přiznává, že nemá přehled o tom, zda jsou žadatelé o azyl v Německu již v azylovém řízení v jiné zemi. „To samo o sobě je prvotřídní skandál.“
Zatímco každý německý rekreant je nyní pod obecným podezřením a nesmí jen tak cestovat, nelegální vetřelci cestují letadlem každý den.
Ve Spolkové republice Německo se měsíčně usadí asi 1000 lidí, kteří již byli v Řecku uznáni za uprchlíky, aniž by s tím Německo cokoli dělalo.
Podle zprávy požádalo v lednu a únoru tohoto roku přibližně 2 100 lidí o azyl u Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky, přestože jim již byl v Řecku přiznán status ochrany.
Kromě žadatelů o azyl, kterým řecké orgány poskytly cestovní karty, přijímá Německo značný počet přivandrovalců z řeckých ostrovů. Německá vláda s tím několikrát souhlasila, naposledy po požáru řeckého tábora Moria na ostrově Lesbos loni v září. V tomto případě si ovšem tamní osazenstvo tábor samo zapálilo, přičemž právě fakt, že si je začaly postupně rozebírat jimi vysněné země, podnítil další invazisty k zapalování jiných táborů. Od doby požáru tábora Moria jich hořelo už několik.
K případu jen dodávám, že situace Německa je taková, že je jen otázkou času, jak dlouho budou nápor zvládat, už nyní je zde snaha hosty Merkelové přerozdělovat. V současné době vše směřuje nejen ke sjednocení sociálních dávek v rámci EU, ale také k zavedení jednotných azylových pravidel a dolaďuje se i podoba migračního paktu EU. V kontextu uvedeného je třeba si uvědomit, že jednotných pravidel využije Německo zřejmě právě k tomu, aby hosty své kancléřky přerozdělilo i sousedům…
Máme nebezpečného souseda, a je jen otázkou času, než bude Německo is lamozvané a pak začne is lamizovat nás. Může se klidně stát, že pod vládou Pirátů budeme nuceni přidělovat vetřelcům ony EU sociální dávky ….