A máme zde další díl tzv. Agendy 2030, či chcete-li Velkého resetu. Takzvaní klimatičtí uprchlíci jsou přesně tím, co je součástí těchto plánů a jedná se přesně o tu miliardu lidí, která má být v rámci planety porůznu přemístěna. Papež tak jen oficiálně ohlásil to, o čem se hovořilo na summitu WEF už před rokem.
Připomínám, že právě tehdy se skloňoval pojem „klimatický uprchlík“ ve velkém. Na tomto summitu vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filipp Grandi prohlásil:
„Musíme být připraveni na prudký nárůst počtu lidí, kteří se vydávají na cestu proti své vůli. Nepouštěl bych se do spekulací o konkrétních počtech, ale určitě mluvíme o milionech,”
Zhruba rok před tímto summitem odsouhlasila drtivá většina zemí EU (všechny vyjma Maďarska) tzv. Globální kompakt o uprchlících. Druhý kompakt, o migrantech, byl naopak většinou zemí zamítnut. To ovšem nevadí, neboť pojem „klimatický uprchlík“ operuje s pojmem uprchlík. Tedy pokud to shrnu, tak jsme podepsali, že sice nepřijímáme migranty, ale uprchlíky ano…
A copak nyní vyslovil Bergoglio? K čemu jeden z hlavních islamizátorů Evropy vyzval?
Vítání, ochrana a integrace těch, kteří prchají ze své země kvůli stále častějším a závažnějším klimatickým krizím v různých částech světa je hlavním poselstvím jeho výzvy. Papež František žádá svou církev a mezinárodní společenství, aby byl z klimatické otázky učiněn jeden ze základních kamenů jeho pontifikátu a věnoval jí encykliku.
Rostoucí počet lidí, kteří jsou nuceni uprchnout ze své země v důsledku klimatických a ekologických katastrof, je zvláštní kategorií migrantů ztotožněných s neologismem „klimaticky vysídlených osob“ v návodu, který editovala Vatikánská sekce migrantů a uprchlíků.
Brožura s názvem „Pastorační směrnice o vysídlených osobách v oblasti klimatu“ vyžadovala pečlivou přípravnou studii. Předmluva byla podepsána papežem Františkem, který věnuje svou nejlepší energii hraničním výzvám řešení chudoby a klimatu. Jako současný Hamlet dává každému alternativu nové naléhavosti: „Pro začátek navrhuji přijmout slavnou Hamletovu frázi „být nebo nebýt“ a proměnit ji ve „vidět nebo nevidět, to je problém!“. Všechno ve skutečnosti, začíná naším viděním, ano, mým a tvým.“
Zdá se, že toho moc nežádá. Ve skutečnosti žádá, abychom se dostali ze sobectví a lenosti, která nám brání v tom, abychom si všimli těch, kteří trpí. Výzva migrantů existuje a nelze ji vyřešit ignorováním. Počínaje touhou porozumět tomuto jevu způsobenému již nejen chudobou a válkami, ale také změnou klimatu, která vysílá stále častější a znepokojivější signály. Pokud Covid lidstvo překvapil, a tudíž je zastihl nepřipravené, nemůže se stejná chyba opakovat tváří v tvář rostoucí degradaci přírody.
První věc, kterou je podle Bergoglia potřeba udělat, je „vidět“ klima vysídlených lidí, rozdělených špatnými podmínkami života v zemích původu, způsobenými přírodními destruktivními jevy. Papež tak vyzývá k přijímání klimatických uprchlíků, žijících v nevyhovujících klimatických podmínkách..
Tolik tedy k výzvě papeže, který je jedním z hlavních realizátorů likvidace Evropy, výměny jejích obyvatel a souběžné islamizace. Je samozřejmé, že se jako vždy jeho výzvy chytnou některé církve či farnosti a začnou ještě víc přispívat na invazní neziskovky. Už nyní je německá církev hlavním sponzorem německých pašeráckých neziskovek, nemalé částky přispívá i sám Vatikán. A náhoda jistě ani není to, že jeho výzva přišla právě v době, kdy vrcholí schvalování nového migračního paktu EU, který počítá výhledově s přijetím nejméně 60 milionů muslimů do zemí EU…
Právo na azyl z důvodů nepřízně klimatu již zahrnuje i EU nový zelený pakt, což je šílené, kdy jakýkoliv imigrant může uvést, že je mu horko, nebo zima a dostane nárok na azyl.