Už před časem jsem několikrát upozornila na fakt, že některé země odmítají přijímat zpět své vlastní občany, zejména pak v případě, kdy se jedná o kriminálníky. Jednou z těchto zemí je například Somálsko. Tito vetřelci jsou tak nedeportovatelní a zůstávají v zemích EU, kde páchají kriminalitu i poté, co jsou propuštěni na svobodu.
Právě na základě těchto praktik jsem upozornila na nebezpečí nových azylových pravidel EU, kdy by měly na starosti deportace ty země, které tradičně muslimské vetřelce ve velkém nepřijímají. Pak by došlo k tomu, že by nedeportovatelní invazisté zůstali v zemi, která by měla na starosti deportace. To by se týkalo zejména ČR, Slovenska a Polska.
Nyní se ukázala neschopnost řešení deportací i na případě jednoho násilného Somálce, který páchal trestnou činnost v Německu.
Okresní radní z Cochem-Zell, Manfred Schnur, vyzval spolkového ministra zahraničí Heiko Maase, aby spolupracoval se somálskými orgány a tlačil na ně, aby zajistily, že trestaný žadatel o azyl může být deportován do Somálska, odkud pochází.
Za žádostí stojí případ 23letého odmítnutého žadatele o azyl Abdiho M., který do Německa vstoupil nelegálně v roce 2014. Afričan jen několik dní po svém příjezdu v roce 2014 znásilnil šestnáctiletou dívku a také napadl 21letou ženu.
V říjnu 2014 byl okresním soudem v Trevíru odsouzen k trestu odnětí svobody pro mladistvé na šest let. V březnu loňského roku by byl Abdi M. propuštěn z vězení, ale protože byl znovu odsouzen do vězení, byl jeho trest odnětí svobody prodloužen. Mimo jiné urazil soudní zaměstnance a několikrát se obnažil, mimo jiné před zaměstnancem věznice a stážistou.
I tyto tresty však brzy vyprší, takže pokud se Somálec nedopustí dalších trestných činů, mohl by být propuštěn. Pak by ho musela přijmout zodpovědná obec Cochem-Zell v Porýní-Falci, protože v současné době není možné vyhostit odmítnutého žadatele o azyl a sexuálního delikventa.
„Pro vyhoštění je vyžadován dokument, který musí vydat somálské orgány. Somálské orgány v současné době nevydávají doklady o navrácení k vyhoštění. V tomto ohledu nemůže být dotyčná osoba v tuto chvíli deportována,“ řekl mluvčí okresní správy. Žadatel o azyl by měl být po propuštění sledován německou policií.
Občané okresu, kde bude násilný Somálec po propuštění bydlet, byli naštvaní, když zjistili, jak proces dopadl. Občané jsou neklidní, protože Abdi M. je zjevně velmi násilná osoba, která může kdykoli znovu páchat kriminalitu.
„Bohužel ani já, ani moje administrativa nemáme možnosti, jak jednat. Zákon o cizincích není záležitostí samosprávy. Zde se uplatňuje federální a státní právo. Proto musí federální vláda v tomto případě jednat“, varoval politik CDU.
Německo ovšem není v tomto případě ojedinělé, neboť stejný problém mají i ostatní země, kde žije větší somálská komunita. Na nedeportovatelné somálské invazisty si stěžuje zejména Švédsko, kde mají se Somálci ještě větší problémy, než v Německu.
Nejde nakonec o účel? Vždyť proti těmto praktikám Somálska, ale i některých dalších zemí, nemá vůbec nic ani EU. Naopak, zdá se, že Bruselu podobné praktiky vyhovují. Rychleji se tak naplní plány na zaplevelení Evropy africkými invazisty.