Rubriky
multikulturní obohacení

Tisíce muslimských invazistů, pochodujících přes Itálii, mění tamní lesy na skládky odpadu

Itálie vydává nesmírné sumy nejen na veškerý komfort, který příchozím vetřelcům nabízí (ubytování v luxusních hotelích či na karanténních luxusních výletních lodích), ale i na úklid neuvěřitelného nepořádku, který za invazisty zůstává. Do Itálie vstupují vetřelci nejen od jihu, ale i z balkánské trasy přes Slovinsko. Také z tohoto směru vloni invaze výrazně zesílila.

Podle údajů agentury Frontex se v roce 2020 počet nelegálních vetřelců, přicházejících ze západního Balkánu, zvýšil o více než tři čtvrtiny a dosáhl přibližně 27 000. Jde samozřejmě výhradně o ty ilegály, které se podařilo zachytit.

Nárůst počtu nelegálních přechodů invazistů z Balkánu proměnil lesy na hranici mezi Friuli Venezia Giulia, Slovinskem a Chorvatskem na skládku pod širým nebem, a to natolik, že je nutná mimořádná sanace životního prostředí.

Regionální radní pro bezpečnost Pierpaolo Roberti vyčlenil na úklid 150 000 eur: „Je nesnesitelné, aby se oblasti takové přírodní hodnoty, jako je rezervace Val Rosandra, proměnily ve skládky oblečení a odpadků, které zde zanechali nelegální invazisté. My, jako region, se postaráme o úklid lesů, ale teď je to Řím, kdo přidává další rány.“ (tím má zřejmě na mysli další podporu invaze ze strany italské vlády).

Finanční pomoc na čištění lesů v regionu byla přidělena obcím Monrupino, Muggia, San Dorligo della Valle, Sgonico a Terst. „Ti, kteří překračují hranice nelegálně, pak opustí své oblečení, vymažou všechny stopy průchodu přes Slovinsko, aby se zabránilo zpětnému navracení: tak se celé oblasti stávají velkými skládkami pod širým nebem“, prohlásil Roberti.

„Dnes neseme toto břemeno, ale požadujeme, aby přišla podpora i z Říma, který si musí uvědomit, že Friuli Venezia Giulia nemůže nést, kromě sociálních a zdravotních nákladů, také ekologické náklady na balkánské trase. Požadujeme, aby bylo naše území chráněno ve všech ohledech a abychom se konečně patřičně postavili k problému nelegálního přistěhovalectví. Je legitimní, že má vláda, pokud jde o přijímání vetřelců, jiné vize, než regionální správa, ale za tyto vize vlády nemůže platit clo Friuli Venezia Giulia,“ dodal Roberti.

Od ledna do poloviny listopadu 2020 pohraniční policie v Terstu a Gořizii navrátila 1240 nelegálních vetřelců zpět do Slovinska (+420 % ve srovnání s rokem 2019). Nicméně, více než pět tisíc invazistů bylo v Itálii – díky politice současné vlády – přivítáno. Zbytek – zřejmě mnohem víc – prošel přes hranice zcela nerušeně a nyní už může být i jinde v Evropě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.