Rubriky
multikulturní obohacení

Syrský vetřelec znásilnil dvanáctiletou Švédku, díky socanské političce nebude potrestán

Je třeba podotknout, že toto není první případ, kdy byl muslimský vetřelec osvobozen poté, co znásilňoval. V případě tohoto invazisty se navíc jedná o znásilnění dítěte, přesto ani tento fakt nebyl brán v potaz. A i původně směšný trest byl na základě intervencí švédské sociální demokratky a její promigrační neziskovky zcela zrušen.

V polovině října odsoudil okresní soud v Boråsu syrského občana za znásilnění dítěte a sexuální obtěžování. Soud se domníval, že služby péče o mládež a genderové přednášky budou přiměřeným trestem. Nyní odvolací soud zamítá trest a zprošťuje vetřelce obvinění, i když žalobce považuje výpověď znásilněné dívky za věrohodnou. Za rozhodnutím stojí mimo jiné sociální demokratka, která je předsedkyní organizace Save the children (Zachraňte děti).

Osmnáctiletý syrský vetřelec Mustafa Sálih, který v roce 2016 emigroval do Švédska a v roce 2019 získal švédské občanství, navázal loni na jaře na sociálních sítích kontakt s dvanáctiletou dívkou. Zpočátku Mustafa uvedl, že chce přítele, který by mu mohl pomoci procvičovat švédský jazyk.

Několikrát se pak viděli v knihovně v Boråsu. Později se sešli v parku. Když Syřan dorazil do parku, násilím odtáhl dívku na veřejnou toaletu, kde jí začal nutit polibky, začal ji osahávat a pak ji znásilnil.

Při policejním výslechu 12letá dívka podrobně svědčila o průběhu událostí. Na záchodě Mustafa zadržoval dívku, která se ho snažila zastavit, když vykřikovala „ne, nechci“ a „doopravdy, přestaň!“, ale dívčino ne, ani její prosby Mustafu nezajímaly.

Po incidentu dívka řekla své starší sestře o tom, čemu byla vystavena. Z policejního vyšetřování je zřejmé, že sestra pak Mustafu konfrontovala a zároveň jeho výpověď natočila.

Mustafa popřel obvinění ze znásilnění, ale přiznal, že dívku líbal. 14. října okresní soud v Boråsu oznámil, že je Mustafa odsouzen za znásilnění dítěte a sexuální obtěžování. Důkazy zahrnují dívčino podrobné svědectví, svědectví její sestry a chatovací rozhovory.

Soud s přihlédnutím k jeho věku v době spáchání trestného činu určil trest odnětí svobody na osm měsíců. Soud však usoudil, že kombinace 150 hodin péče o mládež a služby pro mládež je dostatečným trestem, takže do vězení nakonec nemusel.

V rozsudku je uvedeno, že sociální služby informovaly okresní soud, že Mustafa má zvláštní potřebu péče. Mustafa byl proto zařazen do diskusního programu na témata jako „pohlaví a normy“.

11. prosince odvolací soud pro západní Švédsko oznámil, že zamítá rozhodnutí okresního soudu a osvobozuje Mustafu jak z obvinění z trestného činu znásilnění dítěte, tak ze sexuálního obtěžování.

V odůvodnění soudu lze číst, že „příběh poskytnutý dvanáctiletým dítětem během výslechu byl – navzdory nízkému věku žalobce – jasný, podrobný a soudržný. Odvolací soud se proto domnívá, že její informace se samy o sobě jevily jako věrohodné“.

Nicméně, není jisté, že se Mustafa skutečně dopustil trestných činů, které udává státní zástupce.

Porotce Torbjörn Stenbock Elvhäger (KD) nesouhlasil s tím, že žalobce poskytl věrohodný příběh, který má vysokou důkazní hodnotu. Elvhäger zároveň souhlasí s okresním soudem, že trest by se měl vztahovat na kombinaci péče o mládež a služeb pro mládež.

Kromě odvolacího soudu se za osvobození Mustafy zasazovala i sociálně demokratická politička Fabiola Kindblad (viz titul. obr.), která je předsedkyní sociálních demokratů v obci Halmstad, ale je také místní předsedkyní organizace Save the Children. Jde o neziskovku, která se věnuje ochraně zájmů dětí.

Věnuje se zájmům dětí, ale především těch, které se za děti jen účelově vydávají a modlí se k Alláhovi. Zájmy dvanáctileté naivní švédské dívky, která je skutečně dítětem, tuto neziskovku v nejmenším nezajímají.

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.