První zajímavá skutečnost je, že ani jedna z obětí neměla rakouský původ. To ovšem není v multukulturní Vídni nic až tak podivného. Další nepřehlédnutelný fakt je také to, že jednou z obětí byl dokonce souvěrec útočníka. Všechny tři oběti byly zcela zřejmě jen ve špatný čas na špatném místě a s útočníkem se neznaly.
Vanessa Preger-McGillivray, 24 let, byla německá studentka umění, která pracovala na brigádě v restauraci, u níž zemřela. Ve čtvrtek se stala třetí obětí útoku, při kterém zahynuli čtyři lidé a 23 dalších bylo zraněno.
Mladá žena z Mnichova, milující balet, byla také zručnou sochařkou a pracovala v restauraci Salzamt, aby si mohla financovat studium. Byla právě v práci, když terorista udeřil.
Její krev byla ve čtvrtek údajně stále vidět na schodech restaurace.
Majitel restaurace Li Quang stal druhou identifikovanou obětí. Li (39 let), narozený v Číně, vlastnil dva podniky v oblasti, kde terorista v pondělí zabil nejméně čtyři lidi a 23 dalších zranil.
Li žil v Rakousku více než 25 let, jak uvádí čínské velvyslanectví ve Vídni, které ve čtvrtek potvrdilo jeho smrt.
Mezi zraněnými byl i další čínský občan, který se zotavuje v nemocnici.
Jako první zavražděný byl identifikován 21letý muslim Nexhip Vrenezi.
Vrenezi byl střelen čtyřikrát před hospodou v noci, než vstoupila v platnost nová rakouská pravidla lockdownu. První zastřelený se narodil ve městě Korneuburg, 25 km od Vídně.
Pravděpodobně právě poslední jmenovaný je tato oběť:
Jak můžeme vidět i na příkladu tohoto útoku, muslimům je docela jedno, koho při svých útocích zavraždí. Občas to „odnese“ i nějaký soukmenovec útočníka, jako v tomto případě.
Jen by mne zajímalo, co na to rodina muslimské oběti? Většina muslimů útoky oslavuje. Jakpak se rodina zavražděného muslima vyrovná s tím, že při nich zavraždili i jednoho z jejich blízkých??